“Зеленський проявив сміливість, Путін не знає, як діяти далі” – Леонід Кравчук

2083

Російська Федерація, незважаючи на бажання позбавити Україну незалежності і суверенітету, не готова до нового вторгнення. Широкомасштабна агресія з боку північного сусіда малоймовірна.

При цьому в Кремлі поки не визначилися щодо ймовірності зустрічі глави Росії Володимира Путіна і лідером України Володимиром Зеленським, який проявив сміливість, висловивши готовність зустрітися в будь-якій точці Донбасу, – пише Оbozrevatel.

Таку думку в розмові висловив перший президент України і глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Донбасом Леонід Кравчук.

Росія не нападатиме знову?

Покищо тільки в розмовах, а фактично ніяких ознак широкої агресії немає. Є тільки одна ознака, яка називається нагромадження військ. Але вона, як кажуть професіонали, в тому числі і військові, це війська накопичувалися і накопичуюються в зв’язку з маневрами, які мають відбуватися – навчаннями. В Україні немає підстав відразу робити кроки про мобілізаційну готовність.

Є різні точки зору. Вчора була відповідь кризової групи Європейського Союзу з цього питання. Вона сказала, що напад Росії на Україну або широка агресія Росії щодо України малоймовірна. Є люди в Україні, які одні вважають, що Росія може відновити агресію, розширивши її, але агресія і зараз присутня. Одні кажуть, що ні, Росія не готова і не має таких можливостей. Я не буду їх аналізувати, я не буду їх засуджувати і сприймати як щось таке, що є абсолютно реальним.

Ніхто не може сьогодні сказати, які плани має Росія зараз. Якщо сказати загалом про плани Росії, то вони по відношенню України агресивні, Росія і її чиновники, і Путін не раз говорив, що Україна держава неперспективна, що вона не має майбутнього і що ми маємо точні інформаційні матеріали про те, що вони хотіли б Україну позбавити незалежності і суверенітету. Але говорити, що це завтра чи післязавтра, мабуть, ніхто не скаже.

Сміливий Зеленський і Путін без плану дій

Зеленський заявив, що він готовий до такої зустрічі в будь-який час і сказав, що в будь-якій точці українського Донбасу. Я вже бачу, що журналісти дуже часто не розуміють, що сьогодні весь Донбас український. І коли Зеленський таке говорив, то мав на увазі і Донецьк і Луганськ, які сьогодні непідпорядковані Україні. Він проявив сміливість.

Тепер м’яч на стороні Росії, Путіна. Відповіді немає. Я аналізую ситуацію в Росії, там також немає єдиної позиції. Є критика звернення Зеленського і немає точної відповіді на пропозицію. Є спокійні аналізи, але це має бути офіційна відповідь. Тому ніхто не знає чи буде така зустріч чи ні.

Очевидно, що Путін не прийняв рішення. У нього ще є запрошення до президента США Джо Байдена. Але ще такої абсолютно конкретної відповіді і пану Байдену немає. Промилькнула інформація, що доручення було готувати таку зустріч, а потім ця інформація була скасована. Тобто, і президенту Байдену і Зеленському немає відповіді. Я думаю Путін не готовий зараз давати такі відповіді тому що він, мабуть, не має точної і ясної позиції які дії буде Росія вживати завтра, післязавтра і так далі.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини