“Зеленський кричав на Тищенка: “Я тебе не просив розвішувати білборди по Києву! Що це за самоуправство?” – Ірина Верещук

2104

Народна депутатка від “Слуги народу”, кандидатка в мери Києва Ірина Верещук розповіла, що президент України Володимир Зеленський був обурений тим, що народний депутат від “Слуги народу” Микола Тищенко, який теж хотів балотуватися в мери Києва, розвісив свої білборди по місту ще до того, як партія остаточно визначилася з кандидатом.

Народна депутатка від “Слуги народу”, кандидатка в мери Києва Ірина Верещук в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону розповіла, що у президента Володимира Зеленського була розмова на підвищених тонах із народним депутатом від “Слуги народу” Миколою Тищенком.

Тищенко – у минулому ресторатор і телеведучий – хотів балотуватися в мери Києва від партії “Слуга народу” і розвісив свої білборди по місту ще до того, як партія остаточно визначилася з кандидатом.

“Це правда, що президент кричав на Тищенка [через білборди]?” – запитав Гордон.

“Так. Він йому сказав: “А тобі ніхто не говорив цього робити”. Той відповів: “Я вже все розвісив”. – “А я тебе про це не просив! Ми так не домовлялися. Що це за самоуправство? Давайте ми спокійно сядемо, подивимося соціологію, подивимося, як будуть розвиватися події й вирішимо, [хто представлятиме “Слугу народу” на виборах мера Києва]. Не треба на мене тиснути!” Це дійсно правда”, – сказала Верещук.

На її думку, Тищенко не є політиком.

“Він з іншого тіста. Я його не бачу політиком від слова “зовсім”. Він прийшов із 90-х, приніс свою культуру. Як це сказати? Карго-культ якихось пацанів, фені тощо. І він думає, що це працює у XXI столітті, але це просто смішно. Я з маленького міста [Рава-Руська], де митниця, і я таких бачила давно-давно, ще у 90-х. Вони для мене раритет, ніхто вже так навіть не розмовляє. Цей [колишній депутат Київради, партнер Тищенка Денис] Комарницький, усі їхні розмови – я їх послухала… У нас такий вигляд мали діти митників, ці мажорчики, які важчого за ручку нічого не носили у своєму житті, але вже вважали, що вони щось вирішують. Це такі дитячі розмови”, – сказала Верещук.

Вона визнала, що в неї є конфлікт із Тищенком.

“Але тут річ не в конфлікті, а у світогляді… У мене просто інші лекала, інші підходи, інші інструменти комунікації. Я навіть не можу собі уявити, чому я повинна, наприклад, свого помічника, як депутатка, радити до Київради. Тільки тому, що він мій помічник? Вибачте, це не підхід”, – переконана кандидатка в мери.

Вона сказала, що в передвиборчому штабі “Слуги народу” в Києві, який очолює Тищенко, “дуже багато хаотичних рухів і випадкових людей”, наприклад Алла Шлапак, яка офіційно балотується в депутати Київради від “Батьківщини”.

“Я до цього дуже серйозно ставлюся, тому що це і є моє життя, у мене іншого немає, а вони бавляться. І такі пустощі погано закінчуються – народ не любить, коли з ним пустують”, – зазначила Верещук.

Вона нагадала, що послала Тищенка на три букви саме через ситуацію з передвиборчою кампанією “Слуги народу” в Києві.

“[Чому це сталося?] Через список [кандидатів у депутати Київради], через зневажливе ставлення до того, що я називаю справою свого життя, – зазначила політикиня. – Я розумію: різне було до, він теж комусь чимось зобов’язаний, там теж були свої розмови, свої справи, вони щось крутили-мутили, але, якщо ми йдемо до людей, ідемо з відкритим забралом і розраховуємо на те, що нас оберуть, тому що ми інші, ми не можемо собі дозволити [такого підходу], свата, брата, кума, помічника [у списку]”.