“Зеленський буде старатися розвалити державу” — Оксана Забужко

1713

16 червня, під час презентації власних творів у Вінниці, українська письменниця Оксана Забужко зачепила тему місця України та народу у становленні держави.

Зокрема, вона зазначила, що українцям слід перестати вважати Україну островом, передає Gazeta.ua.

“Я розумію, що ми на фестивалі “Острів Європа”, але давайте перестати вважати Україну островом, — каже письменниця публіці — Треба перестати думати, що українці — найнещасніший та найдурніший народ у світі. Аж ніяк. Це проблеми, про які ми говоримо сьогодні переживає Україна, вони загальноцивілізаційні”.

За її словами, ми — фронтир. Ми перші. Бо за Божим задумом… Якийсь сценарист, або розумна організація на землі все ж таки існує, історія має сенс. Інакше, що ми тут всі робимо? Якщо ми фронтир, якщо нам першим випадають виклики, це означає, що ми значно сильніший народ, ніж про себе думаємо.

Нам вбивали той комплекс меншовартості, що досі собі не довіряємо
Події 21 століття мають в цьому переконати. Але нам стільки разів вбивали той комплекс меншовартості, що досі собі не довіряємо.

“Приїздять західні інтелектуали до нас і кажуть: “Ні один народ не витримав би на дистанції одного покоління два майдани, фактично три, рахуючи перший у 1990 році”. Зрештою, він став поштовхом до розпаду Радянського Союзу”, – додає пані Оксано.

Ми ще все думаємо, чи вистачить нам сил, і щось тепер коли Зеленський. Вони ж будуть старатися розвалити державу й інституції? Так, вони будуть це робити. Але ми ж для цього? Давайте перестати сприймати себе як об’єкт експерименту. Треба сприймати себе як суб’єкт історії.

Поезія свободи: Оксана Забужко.

Gepostet von Острів Європа / Europe Island am Samstag, 15. Juni 2019

Редакція може не поділяти думку авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.