Зарплата повинна бути не менше 25 тисяч гривень – Степанов про оплату праці лікарів

939

Очільник МОЗ пообіцяв цього року підвищення зарплат медпрацівникам у півтора раза.

Заробітна плата українських лікарів повинна становити щонайменше 25 тис. грн. Це планують робити поступово і вже цього року їхню платню хочуть підвищити на 50% від нинішнього рівня.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Коли ми говоримо про підвищення зарплат (на 50% – ред.), нам треба внести зміни до державного бюджету. За нашими підрахунками, це близько 11 млрд грн, якщо беремо за базову зарплату в березні цього року. Для цього треба вносити зміни до держбюджету, щоб зарплата була підвищена від 1 липня 2020 року”, – пояснив очільник МОЗ.

Степанов також розповів, якими мають бути ринкові розміри зарплат у медиків.

“У нас це передбачено законом про державні медичні гарантії, де написано 250% від середнього рівня зарплати на липень попереднього року. Якщо ми беремо так, то зарплата повинна бути не менше 25 тисяч гривень, якби ми повернулись у 2019 рік. Якщо ми говоримо просто, то давайте подивимось на ринкові зарплати, які отримують, наприклад, лікарі-хірурги в приватних клініках. Я не розумію, чому лікар-хірург повинен отримувати 4500 грн, а той, хто приходить на посаду прокурора, отримує одразу 25 тисяч гривень. Я повністю за, щоб прокурор отримував 25 тисяч гривень. Я просто не розумію, чому лікар має отримувати менше. В якій країні це можливо?”, – зазначив міністр.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини