Зарплата лікаря в Україні має стартувати від 20 тисяч гривень – Степанов

406

1 вересня українським медикам підвищать зарплати приблизно на 3500 гривень, про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Нинішній рівень зарплат медиків недостатній, про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, повідомляє пресслужба МОЗ у Facebook, – пише gordonua.

“Я вважаю, що мінімальна заробітна плата лікаря повинна стартувати від 20–25 тисяч гривень, якщо ми хочемо мати професійних лікарів із гідними умовами праці, від яких ми будемо вимагати якісно нас лікувати”, – сказав Степанов.

За його інформацією, з 1 вересня в Україні передбачено збільшення заробітної плати лікарям приблизно на 3500 гривень.

“Вважаю, що цього недостатньо. Я завжди вважав, що лікар чи медична сестра, чи водій “швидкої” не можуть отримувати зарплату таку, яку вони отримують сьогодні. Це неприпустимо. Але ми зробили перший крок”, – зазначив міністр.

Українським лікарям, незалежно від посади, з 1 вересня підвищать зарплату на 75%, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Про намір підвищити зарплати медикам на 25–70% 17 червня оголосив президент України Володимир Зеленський. Він оцінював щомісячні витрати на підвищення виплат медичним працівникам у 2 млрд грн. За словами Зеленського, таке рішення дасть змогу підняти зарплати медикам другої ланки, “поки не запрацює нова система нарахування зарплат у 2021 році”.