Запровадження воєнного стану в Україні: Кравчук, Кучма і Ющенко зробили заяву

3095

Колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко не впевнені у доцільності введення воєнного стану у зв’язку з агресією Росію у Керченській протоці. Проте, якщо Верховна Рада все ж прийме таке рішення, то нардепи мають скасувати норму про відміну виборів та обмеження прав і свобод українців, пише 24 канал

Відповідну заяву зачитав перший Президент України Леонід Кравчук перед журналістами.

Екс-президенти наголосили, що дії РФ у Керченській протоці були спрямовані на дестабілізацію в Україні, а тому всі подальші кроки треба впроваджувати дуже обачно, адже воєнний стан призведе до серйозних обмежень прав українців.

“Чи виправдані ці ризики? Чи допоможе реальному протистоянню агресору? За 5 років були ситуації, коли введення воєнного стану було доцільним і можливим – захоплення Криму, Дебальцівський та Іловайський котел, де були тисячі загиблих”, – зачитав Кравчук.

На думку політиків, якщо депутати все ж вирішать що воєнний стан можливий, то вони мають скасувати норму про відміну виборів та обмеження прав і свобод людей.

Якщо депутати вирішать, що альтернатив воєнному стану не існує, вони мусять внести зміни до закону, прибравши із нього норму про скасування виборів та надмірне обмеження праві і свобод людей. Ми вважаємо, що одночасно з введенням воєнного стану та змінами до зазначеного закону депутати мають прийняти постанову про призначення президентських виборів на 31 березня 2019 року так, як це передбачено чинною Конституцією України. Настав момент, коли від мудрості народних обранців залежить доля держави,
– наголошують президенти.

Кравчук також зазначив, що питання введення воєнного стану не треба було затягувати до моменту, коли на носі вибори, щоб не сіяти підозри і не сіяти хаос у суспільстві.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини