Воєнний стан та мобілізація: кому та коли потрібно йти до військкомату

1806

За введення воєнного стану в Україні Верховна Рада може проголосувати на позачерговому засіданні 26 листопада. РНБО вже прийняв рішення про звернення до парламенту з такою ініціативою. Так Україна відреагувала на напад росіян на українські кораблі.

Про це повідомляє 24 канал

Чи оголосять в Україні повальну миттєву мобілізацію?

Не зараз. Під час засідання РНБО президент заявив, що рішення про введення воєнного стану “не передбачає негайної мобілізації; але буде проведена відповідна робота з резервом першої черги”.

Оперативний резерв І черги — це вже досвідчені воїни, які точно знають, що їм потрібно робити.

Це – резерв органів управління, військових частин, підрозділів ЗСУ, інших військових формувань (правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку), що включає резервістів та військовозобов’язаних (переважно з досвідом участі в антитерористичній операції), призначених для комплектування збройних сил та інших військових формувань, які прибувають для виконання обов’язків служби за викликом їхніх командирів як в мирний час, так і в особливий період.

Чи потрібно йти у військомат?

Рано. Єдине що ми знаємо, це описані президентом плани: “Рішення про воєнний стан не передбачатиме обмеження конституційних прав і свобод громадян. Це надзвичайно важливо”.

Що робити?

Зберігати спокій. Можна уточнити свої дані, якщо ви знаєте, що входите до складу оперативного резерву, та контрольно перевірити контакти військкомату/частини. Та стежити за розвитком подій.

Чи готові українські військомати?

Цілком. На відміну від 2014 року зараз в Україні всі точно знають, що їм потрібно робити, алгоритм та сценарії дій пропрацьовано всіма силовими відомствами.

Автор:Євгенія Мазур

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини