Замість моря: найкращі місця для відпочинку в Україні цього літа (фото)

9495

Свою відпустку необов’язково присвячувати поїздці до моря. Незабутньо провести літо можна і гуляючи серед мінеральних басейнів міста Хмільник у Вінницькій області, купаючись у Шацьких озерах на Волині або досліджуючи Карпати з дивовижними гірськими річками та унікальними водоспадами.

Також в Україні є безліч річок, каньйонів і гарячих мінеральних джерел. На жаль, мало хто з українців знає про ці дивовижні місця, придатні для цікавого і незвичайного відпочинку з сім’єю. Редакція зібрала найгарніші та найбільші озера України, які якнайкраще підійдуть для літнього відпочинку, – пише OBOZREVATEL .

1. Мінеральні басейни, Вінницька область

Місто Хмільник славиться своїми радоновими мінеральними водами і лікувальними грязями. Сюди їдуть з усіх куточків країни, щоб підлікувати нервову систему, хвороби жіночої репродуктивної системи, а також захворювання крові та органів руху.

Місто Хмільник славиться своїми радоновими мінеральними водами та лікувальними грязями

Найбільше санаторіїв курорту розмістилося на берегах річки Південний Буг

Крім того, більшість санаторіїв курорту розмістилися на берегах річки Південний Буг, де можна непогано відпочити й поплавати. На великій території є парки для неспішних прогулянок, також можна вирушити на екскурсію до стародавньої фортеці XVI століття, палацу графа Ксідо й венеційського мосту.Палац графа Ксідо був побудований на початку 20 століття

2. Водоспад біля гроту Пустельника, Тернопільська область

Село Нирків приваблює туристів мальовничими річками Дністер і Джурин. Русло другого пролягає через урочище “Пустеля”. На його узвишші можна знайти кілька джерел із цілющою водою. Найцікавіше, що вода з цих джерел стікає скелею, утворюючи водоспад Дівочі Сльози – найбільший водоспад рівнинної України. З його вершини можна побачити неймовірно гарний краєвид на долину річки.

Дівочі Сльози – найбільший водоспад рівнинної України

Також у горах недалеко від села є печери, одна з яких називається “Грот Пустельника”. Усередині її викарбувана фігурка Святого Онуфрія і є заглиблення для свічки.

Але головною візиткою селища Нирків є залишки стародавнього Червоногородського замку і костелу Вознесіння Діви Марії.

Також у горах недалеко від села є печери, одна з яких називається "Грот Пустельника"

3. Річковий басейн і найбільший Рибний ринок, Хмельницька область

У Хмельницькій області є місто Летичів, яке славиться своїм величезним Рибним ринком, мальовничими околицями й великим річковим басейном Південного Бугу та річки Вовк.

Причому рибний ринок у містечку – один із найбільших і найпопулярніших в Україні. Крім того, тут є вціліла частина старовинного замку – Летичівська вежа з п’ятиметровою статуєю повстанця Устима Кармелюка, якого було ув’язнено в місцевій в’язниці, а також древній храмовий комплекс Санктуарій Летичівської Богоматері.

Летичівська вежа з п'ятиметровою статуєю повстанця Устима Кармелюка

4. 30 Шацьких озер, Волинська область

Озера утворюють Шацький національний природний парк, куди стікаються туристи з усієї країни. Найпопулярніші селища для відпочинку тут – це Шацьк і Світязь, оскільки саме вони можуть запропонувати відпочинок на будь-який смак: у великому котеджі з власною кухнею, приватному будинку чи пансіонаті.

Озеро Світязь вважається найглибшим в Україні. Ширина його пляжів від 5 до 60 метрів. На ньому навіть є острівець під назвою Острів закоханих.

Попри глибину в 60 метрів, вода в ньому чудово прогрівається влітку, тому можна купатися, не боячись захворіти.

Озеро Світязь вважається найглибшим в Україні

5. Озеро Несамовите, Івано-Франківська область

Несамовите – одне з найвищих озер в українській частині Карпат. Воно розташоване на висоті 1750 м над рівнем моря і входить до складу Карпатського національного парку. Воно не таке глибоке, як Світязь, однак велике – його довжина сягає 88 метрів.

Несамовите – одне з найвищих озер в українській частині Карпат.

Цікаво відзначити, що в Несамовитому взагалі не водиться риба, проте, є жаби, раки й тритони.

Згідно з народним повір’ям, якщо в озеро кинути камінь або викупатися в ньому – обов’язково піде дощ. Перевірити це можна особисто, просто приїхавши сюди на відпочинок.

У Несамовитому взагалі не водиться риба

6. Буцький каньйон, Черкаська область

Цей мальовничий гранітний каньйон в Україні називають Маленькою Швейцарією за його красу. Каньйон тут утворився ще 2 мільярди років тому, в протерозойску еру. Між високих скель (їхня висота досягає 30 метрів) протікає річка Гірський Тікич, а її води спадають з гранітних скель, утворюючи дивовижний водоспад.

Цей мальовничий гранітний каньйон в Україні називають Маленькою Швейцарією за його красу

Саме тут у 20 столітті побудували одну з перших в Україні гідроелектростанцій.

Крім того, Буцький каньйон також називають “Український Стоунхендж” через стародавні залишки величезних гранітних брил, складених таким чином, що вони нагадують англійський кромлех. Вважається, що їх склали так люди ще до створення техніки, яка могла б перенести такі важкі предмети.

Між високих скель (їхня висота досягає 30 метрів) протікає річка Гірський Тікич

7. Коробові хутори, Харківська область

Сіверський Донець – найбільша на наймальовничіша річка східної України. На берегах Дінця розміщується безліч різноманітних баз відпочинку, туристичних і велосипедних маршрутів.

Сіверський Донець – найбільша та наймальовничіша річка східної України

Але найгарніші краєвиди на річку можна побачити в районі Коробових хуторів. Також там є Козача гора висотою 60 метрів, з якої відкривається неймовірний краєвид на долину річки та її лівобережжя.

Сіверським Донцем часто сплавляються на байдарках

Самі ж Коробові хутори – улюблене місце відпочинку для багатьох туристів, де можна вдихати чисте повітря, порибалити з берега, понтона або човна, купатися в чистій річці, взяти катамаран для водної прогулянки.

Коробові хутори – улюблене місце відпочинку для багатьох туристів

Тут розташовується також національний парк “Гомільшанські ліси”, на території якого розташовані десятки археологічних пам’яток.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини