“Закидуємо за шиворот їм”: попри навалу ворога, українські військові тиснуть їх на Харківщині

286

Розрахунок зенітної установки намагається ліквідувати будь-яку небезпеку у небі.

Українські артилеристи-реактивники із 92-ої механізованої бригади працюють на межі Харківщини з Луганщиною майже цілодобово, йдеться в ТСН.

“На ворожому боці техніка переміщається, ховають її. Останнім часом більше роботи стало, мабуть їм резерви підходять. Настають постійно на нас, доводиться постійно вдень і вночі працювати! Регулярно”, – кажуть бійці.

Вагома частина роботи бійців – влаштовувати зграї ворогів, що суне, пекло, на українській землі. “Ми в основном працюємо по колонах їхньої техніки, коли вони починають прорив. Що арта працює, що піхота”, – розказують військові.

Друге,знащуще завдання реактивників 92-ої механізованої, – підтримувати вогневою міцюю своїх побратимів-піхотинців, що йдуть вперед. “Коли у нас є контрнаступ, то звичайно ми прикриваємо їх в наступі. Закидуємо далі, як кажуть, за шиворот їм”, – додають хлопці.

Залежно від конкретного завдання і дальність стрільби – дуже різниться. Навідник бойової машини твердить, що вгадати наперед, куди доведеться відвантажувати 122-во міліметрові реактивні ракети, нині просто нереально. Що ближча відстань, на яку летить український “Град”, то більша ймовірність, що вороги спробують накрити вогневу позицію наших реактивників. Аби вирахувати і вполювати розрахунок українського “Граду”, росіяни не шкодують ні зусиль, ані боєприпасів. “Різна артилерія по нам летіла – і пушки, і САУшки, і артилерія теж реактивна летіла. По нам багато що літало”, – розповідають бійці.

“Після кожного залпу чи відстрілу, одразу йдемо, або міняємо місце. Буває, що й не складаємось, одразу їдемо, пакет, нічого не згортаємо, бо можна не встигнути”, – пояснює водій реактивної установки Василь.

Останнім часом, кажуть наші військові, під час роботи артилерійських розрахунків, доводиться ще й уважно спостерігати за небом. Фронтова ворожа авіація до позицій наших реактивників, твердить військовий Дмитро, не дотягується, бо перетинати лінію фронту не наважуються. Натомість, у небі з’явилась інша загроза. “У армії захопників з’явилось дуже багато ударних дронів “Ланцет”. Вони несуть загрозу для нашої артилерії дуже велику. Нас ставлять для охорони”, – переконує він.

Розрахунок зенітної установки намагається ліквідувати будь-яку небезпеку у небі. “За неділю-півтори, вони більше намагаються якісь контрнаступальні дії. Але ми їх стримуємо, а деякі населені пункти ми навіть відбили. По-тихоньку звільняємо нашу землю”, – переконують бійці.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини