Закупівлі Міноборони: ЗМІ виявили партію одягу ЗСУ, на якій “наварили” майже 300 тисяч доларів

542

Розслідувачі з’ясували, що у 2022 році Міноборони закупили зимові куртки за ціною літніх, при чому по дорозі з Туреччини в Україну вони подорожчали у три рази.

Про це пише 24 канал, посилаючись на “Дзеркало тижня”

Виявилось, що восени 2022 року під виглядом зимового одягу закупівельники оборонного відомства купили літній одяг, який до того ж в дорозі суттєво подорожчав. Журналісти припустили, що до закупівлі причетні працівники міністерства.

Як літні куртки перетворились у зимові

Розслідувачі показали документи, які стосуються контракту з турецькою компанією Vector avia hava araçlari. Згідно з ними, у 2022 році Міноборони вирішило придбати у компанії партію зимового одягу для ЗСУ на загальну суму 33 мільйони гривень:

  • 22 мільйони доларів – на 233 тисяч зимових курток,
  • 13 мільйонів доларів — на 202 тисяч зимових штанів.

Ніколов_Кононуч__документ.pdf from ssusere51484

Запитання у журналістів виникли і тоді, коли вони проаналізували документацію однієї з партій одягу, які восени та взимку 2022 року прямували до ЗСУ: на шляху з Туреччини до України партія подорожчала втричі.

Одна куртка з “дивної” партії на виїзді з Туреччини коштувала 29 доларів/штуку і загальна вартість 4900 штук складала 142 тисяч. Однак за документами української митниці, куртка вже коштувала 86 доларів/штука, а сумарна вартість партії склала 421 тисячу доларів,
– ідеться у розслідуванні.

Сухпайки теж купувались за завищеною ціною

Поміж усього, розслідувачі згадали про ще одне дивацтво: неякісні бронежилети, в закупівлі яких підозрюють двох чиновників міністерства. Річ у тім, що схоже, що у перші місяці вторгнення Росії для ЗСУ придбали бронежилети 4-го класу захисту за ціною 42 тисячі гривень. А експертиза показала, що вартість спорядження такого класу була явно завищена.

Не все гаразд і з вегетаріанськими сухпайками для ЗСУ, за які заплатили 15 мільйонів доларів. Міноборони уклало контракт з ТОВ “Танос Технолоджи”, яке купувало пайки у турецької ж компанії Orta Akdeniz Gumrok Ve Tiracet Bm. Ціна набору продуктів, в якому з м’яса виявився лише паштет, складала 430 гривень.

Крім того, у наборі виявили продукти з маркуванням Legurme — продукцію турецького бренду Yayla, яку роздавали як гуманітарну допомогу Міжнародна організація Червоний хрест та благодійна організація “Крок до надії”.

Зазначимо, у січні 2023 року ЗМІ дослідили закупівлі харчових продуктів для бійців ЗСУ. Тоді з’ясували, що планували придбати партію яєць по 17 гривень за штуку. Міністр оборони Резніков спершу запевнив, що ішлось не про штуки, а про кілограми, а потім — що не знав про цей контракт.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини