«Закривають рота не тільки мені», – Вахтанг Кіпіані про рішення суду заборонити його книжку про Стуса

1553

Кіпіані ще не подавав апеляції, бо не має повного рішення, але зробить це протягом 30 днів.
Фото: Суспільне

ФОТО: СУСПІЛЬНЕ

Вважаю, що це був абсурдний процес, який повертає нас в далеке минуле. Бо в нормальній країні свобода висловлювання є фундаментальною, а політики – підконтрольні суспільству.

Так прокоментував Tvoemisto.tv рішення Дарницького райсуду Києва заборонити розповсюджувати книгу «Справа Василя Стуса» її автор – засновник та головний редактор «Історичної правди» Вахтанг Кіпіані.

Зокрема, він шокований рішенням суду, хоча не мав особливих ілюзій, враховуючи те, якими часто дивними є рішення українських суддів. «Це абсурдне політичне рішення. Воно закриває рота не тільки мені, а й всім, хто намагається розповідати правду і правильно ставить питання про минуле України», – каже він

Зокрема, тепер один з очільників ОПЗЖ Медведчук має давати згоду на надавання інформації, яка стосується його і це, за словами Кіпіані, повний абсурд. «Очі бачать, але я навіть відмовляюся вірити, що таке нормальний суддя може написати».

Вахтанг Кіпіані повідомив, що наразі ще не подавав апеляції, бо не має повного рішення, але зробить це протягом 30 днів. «Це ще не програна ситуація, будемо доводити свою правоту далі», – заявив він.

Відповідаючи на запитання, чи це наступ на свободу слова, зазначив, що так, але не лише. За його словами, у цьому процесі зійшлося кілька речей. Зокрема, за його словами, Медведчук не лише людина, яка грала в часи комуністичного тоталітаризму певну визначену державою роль. Він був адвокатом, який брав участь у щонайменше п’яти політичних процесах. «Не кожному адвокату совєтська влада довіряла бути адвокатом поета Василя Стуса і поета Юрія Литвина, Клима Семенюка, Миколи Консевича, Натана Вершубського. Фактично, таку довіру треба було заслужити», – наголосив він.

Конкретно у справі Стуса Медведчук займав пасивну позицію, яка працювала на звинувачення. Він не використав той інструментарій, який мав радянський адвокат у 80-му році. «Я пишу в книжці: чи міг Стуса врятувати Медведчук? Ні, не міг! Але він міг інакше захищати людину. У нього пасивна позиція, беззуба, а у фінальному слові вона просто працює на лінію засудження, коли він каже, що кваліфікація дій мого клієнта є вірною», – пояснює журналіст.

Вахтанг Кіпіані наголошує, це абсолютно аморально, коли адвокат себе характеризує з прокурором. Тому він і написав, навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати.

«До речі, суд визнав це недостовірною інформацією, хоча де тут інформація. Це моя думка вголос. Де тут факт? Можна подумати, що від рішення суду моя думка зникне. Тому це абсолютний абсурд», – заявив він.

Нагадаємо, Дарницький районний суд у Києві заборонив розповсюдження тиражу книги українського журналіста, викладача магістерської програми з журналістики УКУ у Львові та кафедри PR у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу Віктора Медведчука.

Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність. Під час судового засідання під будівлею суду відбувалась акція протесту. Близько 20 учасників повісили на паркан плакати із портретами Медведчука та Стуса.

Книга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла у друк у травні 2019 року. Зараз видавництво ще додруковує книгу. Її все ще можна придбати – на сайті та в книгарнях мережі «Є» вона коштує 256 грн, у книгарнях Наш формат, Якабу, книгарні Vivat – за 260 грн. Vivat уже готує новий наклад книги, поки рішення суду не вступило у силу. Його очікують  2 листопада, планують видрукувати 3 500 книжок. Наразі вже розповсюдили 19 900 книг.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини