“Загрожує загальносвітовій безпеці”: держсекретар США закликав РФ негайно забратися з Криму та припинити агресію на Донбасі

1611

Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив підтримку Україні у зв’язку з сьомою річницею захоплення Криму Росією та закликав Кремль негайно припинити окупацію українського півострова і збройну агресію на Донбасі.

Про це повідомляє пресслужба Держдепу США, – пише Еspreso.tv.

“Сполучені Штати підтримують Україну у зв’язку із сьомою річницею вторгнення та захоплення Криму Росією – це нахабне заперечення сучасного міжнародного порядку. Ми стверджуємо цю основну істину: Крим – це Україна. Російська окупація та посилення мілітаризації Кримського півострова мають наслідки далеко за межами України, загрожуючи загальносвітовій безпеці”, – заявив Блінкен.

Також держсекретар США наголосив на тому, що російська окупація призвела до страждань і людських жертв на окупованих територіях.

“Російська окупаційна влада провела жорстоку кампанію репресій проти кримських татар, етнічних українців та членів інших етнічних і релігійних груп у Криму. Російська окупаційна влада здійснила нальоти на мечеті та будинки, витіснила незалежні ЗМІ з півострова та призначила тривалі тюремні вироки тим, хто наважився виступити проти окупації. Російські репресії призвели до постійного страху жителів Криму, які не могли вільно жити своїм життям”, – зазначив Блінкен.

Очільник Держдепу США нагадав, що його країна не визнає анексії Криму, а санкції проти Росії залишатимуться чинними до повної деокупації української території.

“Ми закликаємо Росію негайно припинити окупацію Криму, звільнити всіх українських політичних в’язнів, яких вона несправедливо утримує, та повернути Україні повний контроль над півостровом. Ми також закликаємо Росію припинити агресію на сході України. Санкції США проти Росії у відповідь на її агресію на сході України та захоплення Криму залишатимуться чинними, доки Росія не змінить курс. США не визнають і ніколи не визнають здійснювану Росією анексію Криму”, – додав Блінкен.

Держсекретар США також привітав українську ініціативу “Кримська платформа”.

“США вітають нову ініціативу України “Кримська платформа” та сподіваються на продовження співпраці з Україною та нашими союзниками та партнерами щодо припинення окупації Росією Кримського півострова та агресії на сході України”, – підсумував Блінкен.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини