Забужко стала Шевченківським лауреатом-2019, Компаніченко – ні

1172

Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка назвав лауреатів 2019 року.

Переможців голосування 19 лютого оприлюднив член Комітету, директор видавництва “Смолоскип”, літературознавець Ростислав Семків.

За його даними, лауреатами в різних номінаціях визначені:

  • “Публіцистика, журналістика” – Богдан Горинь та Оксана Забужко
  • “Музичне мистецтво” – Володимир Шейко
  • “Візуальне мистецтво” – Василь Чебаник
  • “Кіномистецтво” – Роман Бондарчук
  • “Театральне мистецтво” – Ростислав Держипільський

“Результати голосування буде подано на затвердження президенту України. Премію традиційно вручатимуть на початку березня”, – додав Семків.

Раніше, у грудні, Шевченківський комітет повідомляв, що до третього (фінального) туру конкурсу були допущені такі автори:
у номінації “Література” ‑ Кононович Леонід Григорович, Лазуткін Дмитро Михайлович, Мотрич (Мигаль) Катерина Вакулівна, Роздобудько Ірен Віталіївна, Татчин Сергій Олександрович;
у номінації “Публіцистика, журналістика” ‑ Горинь Богдан Миколайович, Забужко Оксана Степанівна, Портников Віталій Едуардович, Тимошик Микола Степанович;
у номінації “Музичне мистецтво” ‑ Вацек Олександр Олександрович (диригент), Громов Євген Володимирович (піаніст), Компаніченко Тарас Вікторович (виконавець), Шейко Володимир Олександрович (диригент);
у номінації “Візуальне мистецтво” ‑ Бевза Петро Олександрович (художник), Бородай Олександр Андрійович (художник), Чебаник Василь Якович (графік);
у номінації “Кіномистецтво” ‑Бондарчук Роман Леонідович (режисер);
у номінації “Театральне мистецтво” ‑ Держипільський Ростислав Любомирович (режисер); Кужельний Олексій Павлович (режисер); Самуіл Олександр Григорович (диригент-постановник), автори лібрето Георгій Ковтун і Марина Черкашина-Губаренко.

З оприлюдненої інформації випливає, що в номінації “Література” – жодного переможця, натомість двоє – серед публіцистів.

Оксана Забужко була номінована за книгу “І знов я влізаю в танк… /Вибрані тексти 2012-2016: статті, есе, інтерв’ю, спогади/”, Богдан Горинь – за твори “Святослав Гординський на тлі доби” (у двох книгах).

Ростислав Держипільський обраний за такими творами, як феєрія-бурлеск “Енеїда” за однойменною поемою І. Котляревського, арт-проект “Оскар і Рожева Пані” за Е.-Е. Шміттом, притча-ораторія “Вона Земля” за В. Стефаником, неоопера-жах “HAMLET” за В.Шекспіром.

Здобуток Романа Бондарчука – повнометражний ігровий фільм “Вулкан”.

Диригент Володимир Шейко відзначений за аудіозаписи творів українських композиторів до Фонду Українського радіо, концертні програми 2013-2018 років, Василь Чебаник – за проект “Графіка української мови”.

Джерело: Новинарня

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини