Міністерство закордонних справ Росії закликає до міжнародної реакції на дії України щодо блокування російських інтернет-ресурсів.
У Міністерстві наголосили, що президент України Володимир Зеленський підписав указ згідно з яким санкції проти російських сайтів і соцмереж продовжуються на три роки. Про це йдеться в коментарі відомства, – пише Газета.юа.
За даними МЗС РФ, під обмежувальні заходи підпадають 468 російських інтернет-ресурсів, соціальних мереж та IT-компаній, серед яких – Mail.ru, Яндекс, Вконтакте, Яндекс.Україна, Однокласники, Доктор Веб, Лабораторія Касперського та ін.
” В черговий раз українське керівництво продемонструвало на практиці, що не збирається переглядати дискримінаційну і протиправну політику щодо російських медіа-ресурсів. Розцінюємо цей крок як акт прямої цензури, спрямований на зачистку інформаційного простору країни від альтернативних точок зору. Подібні дії є грубим порушенням таких основоположних принципів міжнародного права, як свобода вираження поглядів та рівний доступ до інформації”, – сказано у повідомленні.
У Міністерстві також згадали про бездіяльність української влади щодо скандального сайту Миротворець, закриття якого також вимагають на Заході.
“Закликаємо профільні міжнародні структури і правозахисні НДО, в тому числі представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ А.Дезіра, відреагувати належним чином, а європейських і заокеанських партнерів Києва пояснити – як політика української влади поєднується з демократичними цінностями і принципами”, – зазначає МЗС.
Водночас, у Міністерстві не згадали про виключення з оновленого списку низки осіб , котрі є причетними до “виборів” в “ЛДНР” та про те, що обмеження зняті з 12 компаній.