За “Слугою народу” прийде “прислуга”: з’ясували, чому Дмитру Разумкову не світить президентство

1230

Розмови про майбутнє президентство чинного голови ВРУ Дмитра Разумкова – пусті балачки. У ЗМІ почали говорити про його політичну кар’єру, спираючись на високий рейтинг довіри, але він не має нічого спільного з електоральним потенціалом. Разумков “у телевізорі” подобається людям, але вони не готові посадити його у президентське крісло.

Чому спікеру почали “сватати” окрему політичну кар’єру та яким може бути майбутнє голови ВР, – пише OBOZREVATEL.

Чому заговорили про нові політичні плани Разумкова

Два роки тому ніхто не говорив про Разумкова як про політичну фігуру. Тоді він привів Зе’Команду до перемоги, а тепер випереджає Зеленського за рейтингом довіри. За даними дослідження Центру Разумкова за січень-лютий 2021 року, довіряють спікеру 32% громадян, у той час як президенту лише 26,5%.

Але довіра не має нічого спільного з президентським рейтингом, яким Разумков похизуватися не може – лише 3% підтримки. Експерти стверджують, що він може зрости, але не наразі.

Президентський рейтинг політиків.

У коментарі заступник директора соціологічної групи “Рейтинг” Любомир Мисів відзначив, що не варто говорити про конкуренцію між Разумковим і Зеленським, адже у першого немає шансів дійти до другого туру виборів.

“Якщо ми говоримо про його електоральний потенціал – він є низьким і коливається в межах 3-4%. Чому так? Весь електорат, який би міг проголосувати за Разумкова як кандидата молодого, – ця ніша зайнята Зеленським. І нині в Разумкова шансів на цю позицію немає. Окрім того, є доволі значна конкуренція серед інших політиків на цьому полі… Якщо ми говоримо про президентські показники, це повинні бути щонайменше 20-30% підтримки населення, щоб потрапити до другого туру”, – сказав Мисів.

Конкуренцію ж Разумкову складають старі політичні фігури – Тимошенко, Гройсман, Яценюк. Можливо, якби в країні наразі був більш харизматичний та впізнаваний прем’єр-міністр, то і рейтинг довіри до спікера не квапився б рости.

Упізнаваність Разумкова “суперечлива”: українці доводять

Для того щоб підіймати рейтинги і будувати кар’єру, будь-якому політику потрібно бути впізнаваним серед людей. І навіть тут Разумков “просідає”. Експерти називають його впізнаваність “суперечливою”, а українці це доводять.

“Без медійності через короткий термін, вважаючи, що його впізнаваність є не занадто високою, про нього можуть просто забути. Якщо він знайде фінансування і вихід на телеканали, які мають доволі широкий обсяг і покриття, то певним чином із нього можна зробити відомого політика… Наразі його впізнаваність є доволі суперечливою, тому що 33% респондентів говорять, що не знають, хто це такий”, – сказав Мисів.

Отже, спікеру радять “світитися” на телеканалах. Він, зі свого боку, нещодавно не проголосував в “унісон” із монобільшістю й відмовився підтримувати санкції проти каналів Медведчука, які були орієнтовані на Східну Україну.

Разумкову радять підвищити свою впізнаваність.

“Прислуга” для “Слуги народу”: що чекає на РазумковаХоч у Раді спікер починає показувати свою окрему позицію від “Слуг народу” і є дружнім до всіх політичних фракцій та груп, його все ж вважають частиною команди президента. Сам Разумков про свої плани говорити не поспішає, неохоче коментують ситуацію і “слуги”.

“Він не член нашої фракції. Він має право на свою політичну позицію. Я взагалі вважаю, що у Дмитра Олександровича дуже великі політичні перспективи“, – сказав нардеп Олександр Качура.

Про те, що про президентство зарано говорити, вважають і у фракції “ОПЗЖ”, а в “Голосі” зазначають, що політичні амбіції Разумкова “не на часі”. В Офісі президента запевняють, що конфлікту між Зеленським і Разумковим немає, вони в такій же робочій комунікації, як і раніше. Але в ОПУ помітили, що спікер почав займатися власним політичним будівництвом.

Та от чи зможе щось збудувати Разумков без Зе’Команди – навряд чи, враховуючи його рейтинги і впізнаваність. А от стати окремим проєктом у середині цієї команди цілком можливо. Зеленський уже рухається в сторону заходу, змінюючи мовне законодавство задля популяризації української та закриваючи проросійські канали. Відтак, у Разумкова є шанс заполонити вільну східну нішу собою.

Проте наразі, крім чуток та здогадок, про майбутнє спікера нічого не відомо. Експерти кажуть, що він і подобається людям через те, що не робить гучних заяв. Не прогнозують Разумкову і можливу втрату посади.

“Мені здається, що зараз фракція Зеленського диференціюється і вона не є повністю підконтрольною президенту. В самій фракції навряд чи більшість буде готова іти на те, щоб усунути Разумкова з посади спікера. Для цього потрібно 226 голосів, але такий варіант теж можливий. Якщо це відбудеться, Разумков втратить дуже серйозно, тому що він недостатньо розкручений. Якщо він позбудеться цієї посади, то він втрачає багато можливостей. Я не думаю, що зараз це реалістичний сценарій, що його позбавлять посади”, – сказав професор політології НаУКМА, науковий директор фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Олексій Гарань.

Відмова від голосування в “унісон” зі “слугами” і порівняно високий рейтинг довіри не є достатніми підставами вважати, що чутки про президентство Разумкова є виправданими. Він подобається українцям як особистість, але ніхто не розглядає його наразі як майбутнього президента, такі амбіції вважають невчасними і в парламенті. Проте все може змінитися. Якщо Разумков захоче будувати свою політичну кар’єру, експерти радять поки триматися за крісло спікера, нарощувати свою політичну цінність і медійність.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини