«За два тижні я заробляю 14 тисяч гривень» – яворівчанка про роботу в Польщі

1352

З початком літнього сезону мешканці Львівщини їдуть у Польщу збирати ягоди, щоб підзаробити. Кажуть, там роботу оплачують дорожче, ніж в Україні. Ми вирішила дізнатися скільки заробляють та в яких умовах проживають українці в Польщі – пише Львівська мануфактура новини

«Я їжджу до Польщі вже декілька років підряд. Переважно їду на два тижні, потім повертаюсь на декілька днів додому і знову назад. Так проходить все літо і трохи осені. За ті два тижні я заробляю приблизно 14 тисяч гривень, в Україні я ніде так заробити не зможу, – каже яворівчанка Людмила. – Живемо в окремому будинку, який господарі винаймають спеціально для робітників. В ньому є три кімнати, в кожній по 15 людей. Тут є нові двохярусні ліжка з хорошими матрацами. Скрізь чисто та прибрано. Ще 5 людей живуть в фургончику, схожому на будинок на колесах, що до автомобілів приєднують і можна подорожувати. Туалет та душ в будинку. До слова, є навіть пральний порошок, свого купувати не треба».

Людмила каже, що кожного ранку їх возять в будинок господарів на сніданок. Вже опісля вони йдуть в поле збирати полуницю.

«Прокидаємось о 5 ранку за польським часом, тобто по-нашому о 6.00. На сніданок дають каву або чай, канапки, різні види м’яса та сирів. О 10.00 нам вже на поле привозять хліб, до нього варення та мед, чай та всяку різну воду – солодку та звичайну, – каже жінка. – О 14.00 у нас обід, а потім знову в поле. Працюємо до 18.00 – 19.00, по-різному. На вечерю теж дуже смачно годують. Завжди є перша та друга страва. Різні реберця, відбивні, макарони, картопля, салати. Господарі найняли жінку, яка для нас готує».

Людмила каже, що урожай цього року хороший. Головне – мати сили працювати.

«Робота нелегка, але я часто їжджу, тому вже звикла і можу швидко збирати полуницю. Тому, хто їде вперше, буде трохи важко. Потрібно звикнути до такого графіку та швидкого темпу роботи. Адже чим більше назбираєш, тим більше заробиш».

За кілограм назбираної полуниці робітники отримують 9 гривень.

Софія Мінджоса

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини