Саакашвілі та Вакарчуку можуть не дозволити балотуватися до ради – “Опора”

1626

Колишній президент Грузії та ексголова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі зможе балотуватися до Верховної Ради, якщо зможе документально підтвердити перебування на території України протягом останніх п’яти років.

Про це заявила радниця з юридичних питань Громадянської мережі “Опора” Ольга Коцюруба, пише УНН.

“Така можливість є, треба дивитися дати його приїзду до України і від’їзду, чи є повних п’ять років (перебування на території – прим.ред.)”, – сказала вона, уточнивши, що потрібно вираховувати навіть дні.

За словами Коцюруби, судова практика у таких справах достатньо суперечлива.

“Наприклад, є відома справа Мельниченка, яка розглядалася в Європейському суді з прав людини. ЄСПЛ підтримав позицію Мельниченка, хоча ми знаємо, що він не мешкав на території України. Однак було визнано, що це сталося не з його вини, що він мусив переховуватися”, – розповіла активістка, зауваживши, що тоді ЦВК виключила Мельниченка зі списку кандидатів у народні депутати, що було визнано ЄСПЛ порушенням його прав.

Водночас Коцюруба вважає, що проблеми можуть виникнути й у лідера партії “Голос” Святослава Вакарчука, який протягом року був у Стенфорді (Каліфорнія).

“Це так само може викликати запитання. У законі про громадянство є вимоги, що не враховується в цей термін навчання, лікування, але знову ж таки – що в контексті нашого законодавства вважати навчанням? Чи Стенфордська програма може вважатися навчанням? У нас є проблеми з цим, тому що це чітко не визначено як повноваження ЦВК. Ухвалюючи рішення, вона не має на що, згідно з законом, спиратися, як рахувати ці 5 років. Є проблема законодавча, будь-яке рішення може бути оскаржене”, – додала Коцюруба.

Зазначимо, згідно з українським законодавством, народним депутатом може стати громадянин, який останні п’ять років мешкав на території України.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини