За допомогою новітніх технологій довели провину «Беркута» у розстрілі Небесної сотні

1607

Україна використовувала новітні криміналістичні технології, щоб ідентифікувати автомати «Беркута», з яких вбивали Небесну сотню на Майдані.

Фото: obozrevatel.com

Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов, пише Обозреватель.

За його словами, раніше в Україні з радянських часів трасологічні і балістичні дослідження проводилися в експертних установах на радянських мікроскопах МСК-1. Я його теж сфотографував для порівняння. Робота на цьому мікроскопі вимагала надзвичайного таланту від експерта, оскільки порівняння здійснювалося вручну.

«10 березня 2017 року Кабмін виділив 5,8 мільйонів гривень (близько 230 тисяч доларів) на закупівлю сучасного швейцарського криміналістичного електронного мікроскопа порівняння VisionX від компанії Projectina AG. І Київський інститут судових експертиз уже в минулому році отримав цей сучасний мікроскоп», – повідомив Бутусов.

Цей мікроскоп здійснює порівняння автоматично. Всі функції регулювання – автоматичні. Всі отримані параметри визначаються автоматично. Порівняння із базою даних здійснюється також автоматично. Це дозволяє усунути суб’єктивний людський фактор.

Фото: obozrevatel.com

Крім того, мікроскоп здійснює 3D сканування і створює об’ємну комп’ютерну модель для реконструкції будь-якого боєприпасу, який досліджується. Це дозволяє представити початковий вигляд об’єкта та умови його застосування.

Застосування мікроскопа VisionX дозволило експерту КНДІСЕ Ігорю Самойленку провести дослідження і порівняння характеристик зброї і боєприпасів, що застосовувались на Майдані.

«Правоохоронні органи виявили 23 автомати Калашникова АКМ, 1 снайперську гвинтівку Драгунова СВД, 1 помпову рушницю Іж-12, які після застосування на Майдані втопили в водоймі. Номери зброї – номери штурмової роти «Беркута». Тепер треба порівняти характеристики патронів цієї зброї з кулями, які витягли на Майдані з тіл убитих і поранених. Завдяки технології VisionX достовірно ідентифікованої зброї «Беркута», – наголосив він.

Адвокати «Беркута» тепер вимагають ще однієї експертизи – уже в Харківському інституті судових експертиз. Там також держава придбала і встановила сучасний мікроскоп.

Таким чином, вдалося викрити фейки російської пропаганди, яка звинувачує у свавіллі «Беркута» на Майдані активістів.

Джерело: zik

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини