“З Придністров’я були постріли”: Зеленський розповів про загрозу для України та Молдови

464

Президент України Володимир Зеленський розповів, як росіяни можуть використати Придністров’я для загрози Молдові та Україні.

Глава держави розповів про докази того, що РФ планувала переворот у Молдові з метою зміни керівництва країни. Здійснити це можна лише за допомогою висадження десанту або використовуючи територію Придністров’я.

Про це Зеленський розповів під час пресконференції 24 лютого, – пише ТСН.

“Наша розвідка перехопила документ. Я відкрито про це сказав і привіз цю інформацію в ЄС. І в першу годину передав її Маї Санду. Там є докази, що вони хотіли змінити керівництво держави. Яким чином вони можуть це зробити? Кордонів із Молдовою я не бачу. Тобто буде висадка [десанту]. Ми говоримо про атаку з Придністров’я або атаку Кишинева. Ось що відбувається”, – сказав Зеленський.

Президент наголосив, що росіяни можуть розвивати провокації на цьому напрямку.

“Зараз вони вкидають, що на контактній лінії Придністров’я та України є якісь непорозуміння. Ми бачимо, що там є постріли. Вони закидають інформацію, що Україна збирається зайти на територію Трансністрії. Вони чітко розуміють, що ми поважаємо територіальну цілісність Молдови і ми вважаємо, що територія Придністров’я — це територія незалежної держави Молдови. І вони провокують постійно”, – сказав Зеленський.

Президент розповів, що від початку війни з території Придністров’я були постріли в бік України, росіяни прагнули спровокувати українців на цьому напрямку.

“Я говорив, щоб Молдова думала про те, як вирішити це питання. Це погана ситуація. Це було на початку війни. Вони діяли з різних сторін, провокували, вели інформаційну і гібридну війну. Тому я вважаю, що Росія буде добиватися якихось успіхів. Ракета перетнула повітряний простір Румунії. Тобто вони постійно будуть робити такі кроки. Такі можливості бажано попереджати посиленням зброї, санкціями”, – сказав Зеленський.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини