З 1 вересня Україна повністю перейде на “е-лікарняні”: в МОЗ підписали наказ

1092

У Міністерстві охорони здоров’я підписано наказ, що регулює питання формування та видачі медичних висновків про тимчасову непрацездатність (лікарняних). Згідно з документом, Україна повністю перейде на “е-лікарняні” вже 1 вересня 2021 року.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Він додав, що до 31 серпня працюватиме перехідна модель, – пише Оbozrevatel.

“З червня по серпень медичні заклади будуть формувати як медичні висновки про тимчасову непрацездатність, так і видавати паперові листки непрацездатності. Рішення про вид документа, який видається пацієнту для підтвердження його факту тимчасової непрацездатності, ухвалюватиме лікар, відповідно до вимог МОЗ”, – написав очільник міністерства.

Ляшко зазначив, що запроваджені зміни запрацюють не одразу, адже спочатку необхідно провести навчання медичних працівників та всіх, хто бере участь у процесі видачі лікарняних. Він гарантував медикам підтримку та, за потреби, додаткові пояснення.

“Міністерство йде до того, щоб зробити процес отримання лікарняного максимально зручним та прозорим”, – наголосив міністр.

За словами Ляшка, завдяки “е-лікарняним” пацієнтам більше не доведеться у разі хвороби йти за листком непрацездатності до лікарні, а потім нести його на роботу. Роботодавці ж зможуть уникнуть паперової тяганини з Пенсійним фондом та Фондом соціального страхування у процесі оформлення виплат за лікарняний.

Скриншот.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини