Визнання анексії Криму та автономія для росіян: Путін поставив Токаєву умови перед введенням військ – ЗМІ

2728

Російська Федерація нібито висунула Казахстану кілька вимог в обмін на допомогу зупинити протести силами Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).

Раніше стало відомо, що до складу так званих миротворчих сил увійшли підрозділи збройних сил Росії, Білорусі, Вірменії, Таджикистану та Киргизстану, – пише Оbozrevatel.

Як повідомило видання Уeniakit у четвер, 6 січня, Росія зі свого боку нібито поставила керівництву країни умову, яка складається з чотирьох пунктів. Одним із них, як стверджують журналісти, РФ вимагає від Казахстану визнання окупації Криму.

Як пише видання, йдеться про:

  • визнання окупації українського півострова Крим;
  • відновлення російської мови як другої офіційної в країні;
  • надання Росії військових баз;
  • автономію для російських меншин.

Нагадаємо: президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 5 січня звернувся по допомогу до країн ОДКБ (Організація Договору про колективну безпеку). Це військово-політична організація, до якої входять також Росія, Білорусь, Вірменія, Киргизстан, Таджикистан.

У четвер вранці Російська Федерація почала перекидання військового контингенту до Казахстану. До країни вирушили так звані колективні миротворчі сили ОДКБ. Вони нібито будуть у країні обмежений період часу. А їхньою метою нібито є “стабілізація та нормалізація обстановки”. В ОДКБ запевняють, що ці війська нібито охоронятимуть важливі державні та військові об’єкти, а також допомагатимуть силовим структурам Казахстану.

Високий представник ЄС із питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель зазначив, що він у курсі про введення військ Російської Федерації та інших держав-членів ОДКБ до Казахстану. Він зазначив, що Європейський Союз стежить за ситуацією в Казахстані.

Масштабні протести в Казахстані не вщухають п’ятий день. Вони призвели до жертв серед цивільних осіб та силовиків, масових затримань. У міста стягнули власні військові сили, там діє режим надзвичайного стану, але це не зупинило демонстрантів.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини