Вип’ють всю кров і зазирнуть в труси: нардепка пояснила, що не так з ціною на газ

2562

У лютому українці заплатять 8,78 грн за один кубометр газу. В цю ціну увійде тариф за споживання, який Кабмін знизив до 6,99 гривень за кубометр, і 1,79 грн за транспортування природного палива. Утім кубометр газу в Україні має коштувати максимум 4,5 гривні.

Про це в ефірі програми “Розклад Кулініча” на Апостроф TV заявила народна депутатка України від партії “За майбутнє” Анна Скороход.

“Для мене це смішно, тому що я є членом енергетичного комітету Верховної Ради. Я знаю, що влітку газ був повністю закачаний в наші газосховища за ціною 130 доларів за тисячу кубометрів. Я знаю, що ціна становить 3,80-3,90 грн за куб. Нехай ще буде за зберігання, апарати, людям треба платити зарплати. Нехай буде 4,5 гривні за кубометр газу. Але в нас ціна 6,99 грн, тому що є біржа”, – розповіла Скороход.

За словами депутатки, в Україні не такий рівень доходів, як у Європі. Людям приходять платіжки, за якими треба сплатити більше, ніж вони заробляють.

“Але ми, на жаль, не в Європі. І зарплати, і пенсії у нас не такі, як у Європі. І коли бабусі приходить платіжка за газ 2700 грн, а в неї пенсія 2000 гривень, то я не знаю, як їй пояснити, що на біржі найнижчою була ціна в 6,99 грн”, – наголосила політик.

На переконання Скороход, не варто розраховувати і на субсидію. Її досі не виплатили за минулий місяць.

“Поки ви оформите ту субсидію, з вас вип’ють всю кров, вам зазирнуть у труси. А якщо у вас хтось ще прописаний, або невчасно виписаний, то вам ту субсидію ніколи не дадуть. А якщо і дадуть, то ви її отримаєте не одразу, бо вона в нас монетизована. Зараз ще ніхто не отримав субсидію за попередній місяць, тому тут дуже важка економічна ситуація. Казати, що хтось комусь компенсує субсидіями витрати – це смішно. В мене постає інше питання: чому газ, який купувався по 130-150 доларів, ми продаємо людям більше ніж за 200 доларів?” – наголосила Скороход.