В Головному управлінні розвідки Міноборони розкрили деталі спецоперації під кодовою назвою “Синиця”, під час якої російський пілот Максим Кузьмінов перегнав на територію України гвинтокрил Мі-8. У рамках цієї операції Україна отримала не тільки новий російський гвинтокрил з броньованою кабіною, а й цінні свідчення про авіацію РФ.
Про це йдеться у документальному фільмі “Збиті льотчики Росії”, який опубліковали на офіційному Youtube-каналі ГУР МО у неділю, 3 серпня. Спецоперація була проведено Воєнною розвідкою, – пише OBOZREVATEL
28-річний командир Мі-8 Кузьмінов служив у 319-му окремому вертолітному полку армійської авіації Росії ― в/ч 13984 із пунктом постійної дислокації у Приморському краї РФ. Нині він перебуває у безпеці та надає українським розвідникам дуже цінні свідчення про ворожу російську авіацію, системи зв’язку та аеродромну мережу.
Росіянин заявив, що основним мотивом його вчинку було повне несприйняття полномасштабної війни, розпочатої Росією. Він зазначив, що не хотів бути причетним до воєнних злочинів, які держава-агресор вчиняє в Україні.
Кузьмінов наголосив: дії Москви – геноцид українського народу, але перемога буде за Україною, оскільки українці максимально згуртовані і їм допомагає весь світ.
“Основа мого вчинку у тому, щоб не сприяти цим злочинам. Я прекрасно знаю, чим це закінчиться: Україна однозначно переможе у цій війні просто тому, що народ дуже згуртувався. Увесь світ допомагає, тому що розуміє, що передусім треба цінувати людське життя… Ніхто не хоче цієї війни”, ― пояснив він.
Він звернувся до окупантів з зикликом чинити так само, оскільки вони “багато чого не знають” і про своє рішення не шкодуватимуть.
“Ви аніскільки не пошкодуєте. Ви просто відкриєте для себе світ барв. І запам’ятайте: ви просто багато чого не знаєте, ви не бачили, як живуть інші люди. Коли ви дійсно щось відкриєте, то свою думку зміните докорінно”, ― наголосив російський пілот.
Кузьмінов розповів, що операцію під назвою “Синиця” вдалося зберегти у таємниці та успішно завершити, оскільки Воєнна розвідка України змогла організувати безпечний коридор. Він летів у режимі радіомовчання на гранично малій висоті.
“Я зрозумів, що перебуваю поруч із кордоном, тобто я передав своє місцезнаходження. Перелетів на гранично малій висоті у режимі радіомовчання. Ніхто не знав, що зі мною. Мабуть, днів 3-4 ніхто не розумів, що сталося. Перелетів успішно, приземлився”, ― сказав російський пілот.
Автор циклу “Воєнна розвідка України” Артем Шевченко зазначив, що операція ГУР МО України “Синиця” була дуже подібною до операції “Діамант”, яку провів у 1966 році ізраїльський Моссад, переконавши іракського пілота викрасти на той час найсучасніший радянський МІГ-21.