У Телесеріал “Чорнобиль” від HBO досить точно зобразили трагічні події 1986 року, проте в серіалі присутня чимала частка художнього вимислу.
Про це Business Insider розповів колишній заступник директора Чорнобильської АЕС Олександр Коваленко, який в 1986 – 1988 роках працював в урядовій комісії з ліквідації наслідків аварії, передає Обозреватель.
“Вся драматичність ситуації відображена більш-менш правдоподібно. Хоча насправді справи йшли набагато гірше”, – зазначив він.
За його словами, роль хіміка Валерія Легасова при ліквідації наслідків вибуху на атомній станції сильно перебільшена. “Легасов потрапив до Чорнобиля випадково. Він не був фахівцем з ядерної енергетики, він був хіміком, тому в реальному житті навряд чи взявся б критикувати конструкцію реактора”, – повідав Коваленко.
Він заявив, що не всі ідеї Легасова по ліквідації наслідків вибуху виявилися в підсумку корисними. “За пропозицією Легасова ми спробували охолодити розплавлене ядро реактора за допомогою рідкого азоту. Це не допомогло. Помилка призвела до додаткового забруднення на території сусідньої Білорусі”, – згадав Коваленко.