Володимир Гройсман іде на вибори з новою партією

1521

Не встигли відгриміти баталії виборів президентських, як на горизонті замайоріли обриси нових – до Верховної Ради.

В умовах парламентсько-президентської республіки вони не менш, а можливо навіть більш важливі, адже громадяни України обиратимуть Прем’єр-міністра. Теперішній керманич Уряду Володимир Гройсман був відомий, поміж іншим, вдалою співпрацею з парламентом. Це важливий момент, адже без потужної законодавчої підтримки реформи не впровадиш. Власне, цей факт і підкреслив потребу Гройсмана в потужному депутатському крилі в Раді, що може допомогти завершити розпочаті перетворення і замахнутися на нові звершення – пише Форпост

20% – хороший фундамент

Після того, як молодий вінницький політик наростив м’язи в столиці, перетворившись на політика топ-рівня, стало зрозуміло – Прем’єр готовий стати лідером політичної партії. Тим паче, що «група Гройсмана» асоціюється передовсім із позитивними перетвореннями – децентралізацією, електронними державними сервісами, будівництвом доріг, змінами в медицині, освіті та іншими реформами. Тепер завданням Прем’єра є перетворити високий рівень довіри до уряду в електоральний успіх.

«Останні соціологічні опитування демонстрували, що Гройсману довіряють або скоріше довіряють 20% населення», –зазначає політолог Валентин Войтков, – «Це поки і є його електоральна база».

Це доволі потужний фундамент для будівництва нового політичного об’єднання. Відтак Володимир Гройсман взявся за побудову потужної центристської партії: «У мене мають бути однодумці не тільки в Уряді та парламенті, які приймають і голосують, але і на місцях, хто точно так само розуміє ідеї реформ. І тому ми дійсно зараз збираємо команду по всій країні: на рівні громад, міст, на рівні районів і областей. Я вважаю, що така команда, яка може генерувати ідеї і впроваджувати їх, має бути успішною».

Рейтинг, здобутий реформами

Високий рівень довіри до Гройсмана – результат трьох років роботи його Уряду. Власне, під час призначення багато експертів прогнозували цьому Кабінету заледве три місяці. Перше чим здивував наймолодший Прем’єр в історії України – цивілізованим підходом до справи. Замість звичного в нас наголошування на прорахунках попередників, міністри закотили рукави і взялися до справи. Вже в перший рік діяльності Уряду вперше вдалося в умовах війни забезпечити ріст ВВП.

Далі більше – Уряд Гройсмана береться за реформи, які досі вважали не підйомними, або просто ігнорувалися в гонитві за миттєвими результатами. Чого варті 6800 км. збудованих і відремонтованих шляхів. Чи реформа децентралізації, яка чи не вперше наповнила місцеві бюджети, передавши на місця гроші, ресурси, землі та повноваження. Проект «Нова українська школа» став символом змін у галузі освіти. Ще глобальніші зміни в медицині.

От тільки продовження руху шляхом реформ без підтримки парламенту неможливе. Власне, в подібній ситуації Гройсман вже був, ще на посаді вінницького міського голови. Після успішної першої каденції, політик обирався на другий термін із головним закликом – допомогти йому завершити позитивні зміни в місті. Тепер Вінниця вже декілька років посідає чільні місця у загальноукраїнських рейтинга за якістю й комфортом життя, а Гройсман потребує другого терміну вже в загальноукраїнських масштабах.

Партія, що може сподобатися львів’янам

Перспективи новоствореної партії Гройсмана на наших теренах виглядають непогано. Президентська кампанія продемонструвала, що мешканці Львівщини загалом не мають заперечень до ідеологічного курсу влади – вважає директор Центру експертних досліджень «ТЕМА» Роман Онишкевич:

«На цьому тлі позиції прем’єр-міністра Володимира Гройсмана виглядають доволі перспективними. Бо, з одного боку, він втілює прагнення українців до змін у країні і, водночас, навіть під час жорсткого політичного протистояння останніх місяців, очолюваний ним уряд не був жодним чином замішаний у корупційних скандалах. Тобто, Уряд Гройсмана цілком може позиціонувати себе під гаслом «Реформи без корупції».

Важливе значення для виборця Львівщини матиме проєвропейська спрямованість політичних сил. Тоді як глава Уряду жодного разу не дав приводів засумніватися у власній відданості ідеям євроатлантичної інтеграції. Те, що Прем’єр не скочується до популістської риторики – ще один його плюс в очах галичан, зазвичай лояльно налаштованих до реформ.

«Якщо новій партії вдасться знайти достатньо активних молодих людей і незаплямованих політиків із досвідом, аби створити у стислі терміни ефективну партійну структуру», – зазначив Роман Онишкевич, – «То партія Гройсмана матиме чималі шанси на підтримку галичан, та й решти українців, для яких реформи без корупції можуть стати чимось на кшталт національної ідеї».

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини