Другий рік поспіль вишиванка президента Володимира Зеленського викликає обурення у мережі.
І якщо торік більш за все дісталося бренду, сорочки якого вдягли гарант і перша леді, то на цей раз звинувачують самого Зеленського та його стиліста, – пише Таблоїд.
Справа в тому, що вишиванка президента дуже схожа на російську косоворотку, яка є предметом російського народного костюму. Про це пишуть у коментарях до фото в Twitter та обговорюють окремо у Facebook.
Але, за словами дизайнера Артема Климчука, він створював сорочку для Зеленського за старовинними зразками оригінальних вишиванок, знайдених в музейних архівах Дніпропетровської області.
Вишита сорочка – наша гордість, наш символ і скарб. Вона – наша сила й ідентичність. Вона – одне з сердець України, яке ніколи не перестане битися. З Днем вишиванки! 🇺🇦 pic.twitter.com/8apKN5Bxzb
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) May 20, 2021
Як розказав Климчук Vogue.ua, для президента був обраний популярний в східній Європі в XIX столітті крій “косоворотка”. Для першої леді він створив вишиванку також за мотивами старовинного зразка, додавши квадратний виріз.
“Під час створення вишиванки для Володимира, за основу ми взяли національний костюм дніпропетровського регіону. Для сходу України бічний розріз на сорочці був досить типовим елементом. Він був дуже популярний в XIX столітті, але втратив свою актуальність після всього того, що з нашою країною зробив Радянський Союз”, – зазначив Артем.
“Також ми використовували традиційні орнаменти регіону і характерний виріз на сорочці для жінок квадратної форми. Ми стилізували трохи візерунки, вишили їх хрестиком і ретязем, переосмислили дизайн і осучаснили вишиванку, хоча вона створена за мотивами історичних сорочок, які зберігаються в музеях “, – розповів Климчук.
“Такий крій чоловічих сорочок, коли застібка не по центру на грудях, а зміщена, зустрічався і в українській традиційній культурі, причому в багатьох регіонах. Але, якщо говорити про традиційний український крій, і там застібка зміщена – то весь візерунок все одно має знаходитися в центрі”, – розказала етнологиня Оксана Косміна у коментарі “Ліга.Life”.