Виконував небезпечні завдання: Ігнат опублікував щемливий допис у пам’ять про пілота Мигулю

354

Під час виконання бойового завдання 12 серпня загинув льотчик Олександр Мигуля. Він був капітаном і командиром авіаційної ланки 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування “Центр”.

Про загибель пілота МіГ-29 стало відомо днем раніше, 13 серпня. Відомо, що Олександр Мигуля часто здійснював небезпечні вильоти, наближаючись близько до ворожих ППО, – пише 24 канал

Мигуля виконував складні й ризиковані пуски

Колишній речник Повітряних сил Юрій Ігнат у мережі опублікував щемливий допис у пам’ять про загиблого льотчика Олександра Мигулю. Він поділився, що 4 серпня востаннє спілкувався з пілотом у переписці.

– А давайте мої “подарунки” ***** (ворогу – 24 Канал) нині опублікуємо, на честь Повітряних Сил?!
– Друже, такі кадри – рідкість, давай притримаємо до Дня авіації, кілька тижнів залишилось…
На жаль, це була моя остання переписка з Олександром Мигулею 4-го серпня…
– поділився Юрій Ігнат.

Він також опублікував кадри роботи Олександра Мигулі. На них пілот МіГ-29 застосовує французькі керовані авіабомби AASM Hammer. Ігнат пояснив, що тактика застосування американських протирадіолокаційних AGM-88 HARM, авіабомб GBU-62 JDAM-ER чи французьких Hammer пов’язана з серйозним ризиком для льотчиків, адже для успішного бойового завдання пілотам доводиться близько підходити до ворожих ППО та винищувачів, а також застосовувати складні тактичні прийоми.

“Через усі ці ризики – ворожі ракети та складність виконання завдань на старій радянській техніці, інколи маємо гіркі втрати…”, – додав Ігнат.

Ігнат додав, що Олександр Мигуля був одним із найкращих. Він мав звання капітана і був командиром авіаційної ланки 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування “Центр”. За час служби Олександр здійснив понад 160 бойових вильотів, а також був нагороджений орденами “За мужність” III й II ступенів.

Ексречник Повітряних сил також нагадав, що взимку Олександра Мигулю вдалося спіймати пресслужбі. Тоді він дав невеличке інтерв’ю, у якому розповів про бойову роботу.

Втомлений після бойового вильоту, молодий та цілеспрямований пілот більше розповідав не про себе, а про бойову роботу побратимів, про засоби ураження: бомби та ракети від партнерів, навчання наших пілотів на F-16 та необхідність переозброєння… Перегляньте сюжет ще раз, згадайте та подякуйте Сашку за його службу, мужність та героїзм! – резюмував Ігнат.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини