Відродження легенди: як карпатський буйвіл став туристичною «родзинкою» Закарпаття

1761

Закарпаття – не просто мальовничий регіон з прекрасною природою, а й місце постійного проживання безлічі незвичайних для обивателя тварин.

Одним з подібних мешканців можна назвати карпатського буйвола. Колись ці тварини були частиною безлічі домогосподарств в Закарпатті, але в наші дні по всій країні їх залишилося всього кілька сотень. Ентузіасти з закарпатських селищ вирішили відродити традицію розведення буйволів і навіть надали цій справі туристичний потенціал.

Так, в селі Олешник Виноградівського району знаходиться одна з небагатьох еко-ферм, в якій проживає більше 40 рогатих тварин. Крім того, на території ферми живе найстаріший бик в Україні, якому вже 24 роки.

На фермі пояснюють, що на сьогодні утримувати рогатих «велетнів» в домашніх умовах – складне завдання, так як буйвол – досить масивна тварина, і вимагає безліч витрат.

Середня вага буйволів становить 1,3 тонни, буйволиць – 800-900 кг. Але саме з їх молока на фермі виготовляється кілька видів сирів, сметани та сиру. Основна мета – не заробіток, а збереження цього виду і популяризація однієї з найсильніших і найкрасивіших тварин в регіоні, стверджують власники ферми.

Джерело: kontrakty.ua

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини