На Вінниччині розцвіла унікальна долина ірисів

25110

На Вінниччині поблизу с. Снітків Мурованокуриловецького району розцвіла долина ірисів.

Про це Укрінформу повідомили у Снітківській сільській раді.

«Цьогоріч через холодну весну іриси зацвіли трішки пізніше, але дуже рясно. Тут цвітуть виключно півники болотні жовтого кольору. Це справжнє природне диво, дуже мальовнича місцина. Але віддаленість від основних трас і відсутність добрих доріг та туристичної інфраструктури призвели до того, що про долину знає набагато менше людей, ніж, скажімо, про долину нарцисів у Карпатах», – повідомили у сільській раді.

Долина ірисів розташована приблизно за 100 км на південний захід від Вінниці, на майже 14 гектарах заболоченої місцевості в долині річки Караєць поблизу с. Снітків Мурованокуриловецького району. Тут зафіксована найбільша в області популяція півників болотних.

Ця квітка занесена до «Загального переліку рідкісних та зникаючих видів судинних рослин і тварин Вінницької області, які потребують охорони».Зазначена територія має статус ботанічного заказника місцевого значення.

Півники болотні щороку розцвітають наприкінці травня – на початку червня. За місцевими переказами, існує прикмета: якщо іриси не зацвіли – це до біди. Місцеві мешканці розповідають, що долина ірисів не цвіла перед Голодомором 1932-1933 років і перед початком Другої світової війни. Через весняні заморозки популяція ірисів у заказнику серйозно постраждала 2017 року. Утім, рослини вже відновилися.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини