Відпочинок на курортах Азовського моря: де найкращі пляжі і які ціни на житло

833

Літня спека змушує нас думати про відпочинок біля моря. Проте вибір, у яке місце краще поїхати, часом стає справжньою проблемою.

Так, найпопулярнішими і найдоступнішими багато років поспіль залишаються курорти Азовського моря: Кирилівка, Бердянськ, Мелекіно, Генічеськ та інші.

Про те, куди краще поїхати відпочивати влітку на узбережжі Азовського морі, де дешевше харчуватися і в яку суму обійдеться житло – пише OBOZREVATEL.

Про актуальні ціни на житло та їжу розповіли виданню відпочивальники.

Кирилівка, Федотова коса та коса Пересип

Кирилівка – це один із небагатьох напрямків пляжного відпочинку на Азовському морі, де є безліч розваг на будь-який смак.

У Кирилівці величезний вибір розваг

Сюди з’їжджається молодь, щоб потанцювати в місцевих клубах і покурити кальян на пляжі, для дітей тут також роздолля – є дельфінарій, аквапарк, луна-парк, сафарі-парк, батути і водні гірки на пляжах.

У кінці Федотової коси розташовується курортне селище Степок із широкими піщаними пляжами

У Кирилівці й на прилеглих до селища Федотовій косі та косі Пересип також величезний вибір житла: приватний сектор, бази відпочинку, наметове містечко й готелі. Є кафе та ринки.

У кінці Федотової коси розташовується курортне селище Степок із широкими піщаними пляжами, яке примикає до заповідника Бірючий острів.

  • Ціна за житло на добу: від 150 грн з людини (розміщення в приватному секторі або гостьовому будинку, зі спільним санвузлом), готелі – від 400 грн з людини. Невеликий котедж на морі можна винайняти від 1100 грн за добу.

Бердянськ

Місто Бердянськ розташоване, як і Кирилівка, в Запорізькій області, але на західному березі Білосарайської затоки. Сюди найзручніше добиратися: просто в місті є залізниця й автодорожня станція, тому сюди ходять прямі поїзди і регулярні автобуси.

У Бердянськ їздять прямі поїзди і регулярні автобуси

Також з міста курсують маршрутки до Бердянської коси. Зараз там працює близько ста баз відпочинку та оздоровчих закладів, а пляжі славляться своєю чистотою, зручними лежаками та мальовничими солом’яними парасольками.

Також у місті є аквапарк (дорослий квиток – 580 гривень), дельфінарій (200 грн вхід) і зоопарк (200 гривень для дорослих і 150 для дітей).

На Бердянській косі пляжі славляться своєю чистотою

  • Ціна за житло на добу: у приватному секторі ціна відрізняється залежно від району. Так, на вулиці Курортній (ближче до моря) ціни будуть починатися від 400 грн за номер, у районі Слобідка (за 10 хвилин від моря) – від 150 грн/особа, а в районі Ліски або 3-го пляжу – від 120 грн/особа (одна зупинка громадського транспорту або 15-20 хвилин пішки). Винайняти двокімнатну квартиру в Бердянську можна від 600 грн на добу. Бюджетні готелі можна знайти за 600 грн/ номер, люкс і недалеко від пляжу обійдеться вже в 1300/номер.

Генічеськ

Генічеськ – курортне місто в Херсонській області зі зручним розташуванням: сюди регулярно ходять поїзди та автобуси. У місті безліч розваг, піщаний берег, а море мілке, що сподобається сім’ям з маленькими дітьми. Також недалеко від Генічеська, на Арабатській стрілці, розташовується курортне селище Щасливцеве з гарячими джерелами, солоним озером Сиваш і лікувальними грязями.

У Генічеську мілке море та піщані пляжі

  • Ціни за житло на добу: ціни в пансіонатах стартують від 200 до 500 грн на добу, в гостьових будинках трохи вищі – від 450 до 800 грн на добу, а номери в готелях обійдуться щонайменше в 500 грн. Також можна підшукати й дешеві варіанти житла в приватному секторі за 100-150 грн з людини на добу.

Мелекіне

Мелекіне – це невелике курортне село в Донецькій області, куди можна легко дістатися на машині або поїзді через Маріуполь практично з будь-якої точки України.

Мелекіне – це невелике курортне село в Донецькій області

Пляжі мають протяжність близько 7 км дрібного м’якого піску і пологий спуск у воду. Влітку море тут добре прогрівається і тому ідеально підходить для відпочинку всією сім’єю. Умовно курорт ділять на 1-й і 2-й спуск.

Пляжі мають протяжність близько 7 км дрібного м'якого піску і пологий спуск у воду

Курорти Мелекіне зазвичай вибирають ті, хто віддає перевагу розміреному відпочинку і близькому проживанню біля пляжу. Ціни нижче середнього, у порівнянні з іншими морськими курортами.

  • Ціни за житло на добу: готелів і великих готелів з усіма зручностями в селі годі й шукати, тому слід розглядати варіанти проживання в приватному секторі, на базі відпочинку або в гостьовому будинку.Так, ціни відрізняються залежно від наявності зручностей:
  • зі зручностями на території – від 100 гривень;
  • зі зручностями на поверсі/блоці – від 200-300 гривень;
  • з усіма зручностями – від 300-600 гривень.

Ціни в Мелекіне нижче середнього, у порівнянні з іншими морськими курортами

Приморський Посад

Невелике курортне селище Приморський Посад розташовується практично навпроти Новокостянтинівки на протилежному березі Домузла. Тут немає гучних розваг і розвиненої інфраструктури, проте спокійний пляжний відпочинок із чистим морем припаде до смаку відпочивальникам.

  • Ціни за житло на добу: в Примпосаді можна зупинитися в приватному секторі, пансіонаті чи на базі відпочинку. Можна винайняти кімнату без зручностей за 100-200 грн з людини, а можна заселитися в приватний будиночок недалеко від моря за 300-650 грн.

Арабатська стрілка

Арабатка славиться своєю відносною дешевизною і спокійним відпочинком далеко від заводів, запорошених галасливих доріг і залізничних станцій.

Арабатка славиться своєю відносною дешевизною і спокійним відпочинком далеко від заводів, запорошених галасливих доріг і залізничних станцій

Інфраструктура практично відсутня, проте це компенсується чистим повітрям, глибоким відкритим морем, гліцериновим озеромгарячим джерелом “Чокрак” і наметовим містечком для “диких” туристів.

Харчування на Азовському морі

Харчуватися можна як у кафе, так і купувати їжу на ринках і готувати на кухні просто на своїй базі відпочинку.

Також готові обіди привозять у мікроавтобусах просто до пляжів, щоправда, ціни там досить високі: порція картопляного пюре на одного коштує 25 грн, 100-грамова порція салату “шуба” – 50 грн, маленька домашня піца – 45 грн, смажені й печені пиріжки по 18-25 грн.

На Азовському морі їжу можна купувати на ринках або харчуватися в кафе

А ось пиріжки, які носять пляжем, обійдуться вже від 30 грн за штуку, самса – від 55 грн. Пахлава коштує 60 грн, а один качан кукурудзи – 50.

Варто відзначити, що відійшовши від пляжу на 200-400 метрів, можна придбати кукурудзу за лояльнішою ціною – варену за 25 грн/шт, а сиру – за 18 грн/шт. Також на ринках ціни на всі овочі й фрукти значно нижчі, ніж у магазинах.

Відпочинок на курортах Азовського моря: де найкращі пляжі і які ціни на житло. Інфографіка

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини