Вчитель купує мікрофон і гучномовець – українка про особливість роботи у В’єтнамі

1056

Українка Ксенія Бутова кілька років працювала викладачем англійської у Вєтнамському місті Ханой. Аби стати викладачем пройшла довгий шлях з тестування та співбесід.

Про це пише Газета.юа

“Щоб потрапити на роботу повинна бути бакалаврська освіта із будь-якої сфери. Також потрібен міжнародний сертифікат TEFL з викладання англійської, як іноземної. Це як ліцензування викладачів. Його здобувають онлайн. Зазвичай усі обмежуються курсами обсягом у 120 чи навіть 160 годин. Курс коштує близько 300 доларів і на нього дається три місяці”, – розповідає Ксенія.

По закінченню курсу потрібно здати складний тест, який проходить онлайн в режимі. Якщо тест пройдено вдало, потрібно написати деталізований план уроку з коментарями, відповідно до наданих вхідних даних. А також ессе довільної форми з поясненнями щодо плану уроку.

Знання в’єтнамської мови не обов’язкове. У деяких закладах на уроках англійської використовувати в’єтнамську навіть забороняють.
Ксенія Бутова працювала викладачем англійської в Ханої. Викладач тут отримує за годину

Фото: Kseniia Butova”У кожного викладача є асистент, який володіє англійською мовою в різній мірі. Це вже як пощастить викладачу. Якщо потрібно, він пояснює дітям щось на рідній мові. Наприклад, правила гри чи якісь граматичні правила”.

Викладач отримує зарплату залежно від кваліфікації, національності та домовленості при працевлаштуванні. Якщо працює не на повну ставку, має від $17 до $25 на годину. Але $25 – це носій мови із сертифікатами та освітою. Місцеві учителі за годину мають близько $3,5.

Зазвичай викладачі поєднують роботу у різних закладах, підбирають відповідний графік. Це загальноосвітні школи — початкова і середня, мовні курси та дитячі садки.

“Особливість загальноосвітніх шкіл — великі класи, зазвичай по 40 – 45 учнів. В приватних чи міжнародних школах це 30-35. Мій максимум – 62 першокласники. Тому викладачі купують маленькі мікрофони із гучномовцями. Інакше вчителя не чути, можна легко посадити голос”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини