Важлива роль батька в житті кожної дитини

1978

У житті кожного хлопчика є прості, але важливі речі, які йому може дати тільки батько. Він повинен виховати в сина ряд необхідних якостей, бути поруч у певні життєві періоди.

Багато батьків вважають, що вони й без цього достатньо роблять для виховання дитини. Пропонуємо чотири прості запитання, за допомогою яких ви зможете зрозуміти, чи робите ви все необхідне для виховання сина. Якщо хлопчик росте без батька, матір може керуватися ними, щоб знайти для сина чоловічий приклад для наслідування.

Чи знає мій син, наскільки він важливий для мене?

Ми вкладаємо гроші, час і енергію в те, що для нас важливе. Іншими словами, якщо ви хочете зрозуміти, що для людини важливо, подивіться, на що вона витрачає ресурси. Щоб показати синові його важливість, батько, перш за все, повинен приділяти йому час, попри тисячі невідкладних справ. Якщо батько приділяє більше часу роботі, розвагам, спорту або яким-небудь іншим заняттям, хлопчик розуміє, що він нічого не означає для свого тата. Батькові важливо показати, що син для нього на першому місці, а всі інші речі мають другорядне значення.

Чи знає мій син, що я його люблю?

Виховання складається з багатьох нюансів. Щодня потрібно обіймати й цілувати дитину (так, хлопчикам теж потрібні обійми й поцілунки) та говорити їй, як сильно ви її любите. Любов до сина проявляється й у простій турботі про нього. Готуйте йому й читайте перед сном, грайте з ним й разом допомагайте мамі.

Є загальноприйнята думка, що з вихованням дитини краще справляються мами. Але виховання означає також і захист, а з цим завданням батьки справляються як ніхто краще.

Чи знає мій син, що для мене важливе те, чим він займається?

Хлопчик завжди хоче бути впевненим у тому, що його заняття, навчання, хобі та захоплення радують його батька. У свою чергу, батьку потрібно навчити дитину чинити правильно в різних ситуаціях і пояснити їй, як важливо допомагати тим, хто тебе оточує.

Але ваші слова про взаємодопомогу залишаться для дитини порожнім звуком, якщо ви самі не приділяєте їй достатньо часу. Покажіть синові, що все, чим він займається, важливе для вас. Після цього можете розповісти йому, що дійсно важливе, і він прийме ваші цінності.

Чи знає мій син, як я пишаюся ним?

Хлопчики завжди потребують визнання з боку своїх батьків. Ваше визнання дозволить синові набути впевненості в собі й досягти успіху в дорослому житті. Хлопчик повинен бути впевненим у тому, що ви задоволені ним. Не його успіхами або поведінкою, а ним самим.

Те, як батько може показати синові своє схвалення, залежить від багатьох чинників: культури, традицій, характеру та інтересів хлопчика. Мета схвалення – задовольнити його потреби та зберегти з ним близький емоційний зв’язок. Але немає універсального способу зробити це. Одній дитині достатньо кількох схвальних фраз, іншій підійдуть спільні заняття з батьком.

Спілкування батька з сином багато в чому залежить від культурних традицій і від конкретної ситуації. Який би спосіб спілкування з сином ви не вибрали, це переконає його в тому, що ви на його боці й любите його, незважаючи ні на що.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини