В українців відмовляються приймати долари: яких купюр не візьмуть обмінники

2050

В Україні обмінники відмовляються приймати не лише пошкоджені, а й застарілі банкноти долара. Для обміну такої купюри слід звертатися до банку, який відправить його банку-кореспондентові за кордон та проведе заміну. Така послуга оплачується окремо та в залежності від ступеня пошкодження може становити до 50% від номіналу.

Про це пише OBOZREVATEL, у той час, як пошкоджені банкноти гривні приймають у відділеннях НБУ, обміном доларів займаються лише іноземні банки.

Проблеми можуть виникнути:

  • з валютою, яка має кілька пошкоджень одразу;
  • яка значно зношена (стара);
  • яка порвана;
  • на якій є плями фарби.

Залежно від ступеня зношеності чи пошкодження купюри розмір комісії може становити від 5 до 50%. У банках комісія може бути нижчою, а у посередників за високої комісії гроші можуть віддати відразу.

“До Національного банку України надходять численні запити та скарги від громадян щодо відмови банків у прийомі для здійснення валютно-обмінних операцій зношених та пошкоджених банкнот іноземних валют”, – зазначають в інструкції НБУ.

В одній із своїх презентацій Нацбанк показав, які банкноти іноземної валюти із ознаками значного пошкодження приймаються банками на інкасо. Забирають і купюри, які були розірвані на частини та склеєні, і навіть із пошкодженням елементів дизайну (видалені цифрові та текстові позначення номіналу).

Долари, які приймуть на інкасо

Купюри, які приймуть на інкасо

Банкноти, які приймуть на інкасо

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини