В Україні затвердили тарифи на 4G

2133

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, затвердила тарифи на роботи та послуги Українського державного центру радіочастот (УДЦР) для впровадження в Україні 4G-технології.

Про повідомляє Укрінформ із посиланням на прес-службу УДЦР.

“Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, 13 лютого на своєму засіданні затвердила Зміни до тарифів на роботи (послуги) ДП “Український державний центр радіочастот”, пов’язані з користуванням радіочастотним ресурсом та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж. У документі, який наразі перебуває на державній реєстрації у Мін’юсті, йдеться про вартість робіт та послуг УДЦР під час розвитку в Україні мережі цифрового стільникового радіозв’язку 4G-технології”, – йдеться у повідомленні.

В УДЦР наголошують, що ухвалення зазначеного рішення – “важливий і необхідний крок вперед, без якого неможливо було б розпочати процес впровадження в Україні 4G-технології”.

Зазначимо, що 4G Інтернет з’явиться в Україні уже в березні 2018 року.

За даними ЗМІ, зараз смартфони з підтримкою LTE є тільки у 10% українців. Тобто, у кого таких телефонів немає, будуть збирати на дорогу покупку і витрачатися.

Додатково доведеться включити в свої щомісячні витрати і новий мобільний тариф.

Зараз у середньому в місяць жителі регіонів витрачають на зв’язок 60-70 гривень. Кияни більше – 100-150 гривень. Після впровадження LTE тарифи зростуть не менше, ніж на 50%. Хоча, вважають, що може і більше.

Звичайно, опція не обов’язкова. Людина навіть при наявності смартфона з підтримкою стандарту може його і не підключати. А, відповідно, і не переплачувати.