В Україні вирішили продовжити дію COVID-сертифікатів: Віктор Ляшко розкрив деталі

583

COVID-сертифікати українців, згенеровані через застосунок Дія, будуть діяти не шість місяців, а рік. МОЗ та Мінцифри мають найближчим часом оголосити про те, як термін “коронавірусних паспортів” буде продовжено.

Про це у вівторок, 14 вересня, заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в ефірі ТСН. Як сказав він, вакциновані проти коронавірусної інфекції громадяни, у яких COVID-сертифікат оформлений тільки до грудня, можуть не хвилюватися, – пише Оbozrevatel.

“Анонсую продовження дії “ковідного” сертифіката, який раніше мав термін дії шість місяців, на 1 рік”, – сказав глава МОЗ.

Він також звернув увагу на те, що коли в країні посилять карантин, щеплені українці отримають певні “вигоди”. Так, власники “COVID-паспортів” зможуть і далі відвідувати спортзали, масові заходи та ін.

При цьому самі власники бізнесу будуть вибирати, чи працювати їм з обмеженнями, обов’язковими для “жовтої” зони карантину, чи приймати тільки імунізованих.

У разі введення “червоного” рівня епіднебезпеки в Україні, бізнес зможе працювати тільки в тому випадку, якщо буде приймати виключно вакцинованих клієнтів, пояснив Ляшко.

Віктор Ляшко в прямому ефірі ТСН