В Україні виготовили біонічний протез руки із штучним інтелектом

1131

Унікальний протез розробили і виготовили на кафедрі комп’ютерних наук Сумського державного університету. Протез, який розпізнає команди від мозку, надрукували за допомогою 3D-принтера, пише Gazeta.ua.

Сам винахідник протезу, професор СДУ В’ячеслав Москаленко, так характеризує розробку:

“Головна частина цього біонічного протезу – це штучний інтелект. Мали напрацювання і вирішили на практиці і для унаочнення використати цю технологію. Вивчили всі подібні протези на ринку, прочитали відгуки. Наш має головну відмінність – завдяки власному інтелекту може навчатись рухів у пацієнта. Може слугувати паралельно як мишка для комп’ютера чи допомагати в майстерні, навчається унікальним рухам, які не відтворить людська кінцівка. Маємо невелику революцію в науці, бо технологія штучного інтелекту навчається по заданим зразкам, але тільки наша може самонавчатись”.

Півроку вченим із університету довелось вдосконалювати систему, витратили 15 тис. грн. Закордонні аналоги коштують від $25 000, тоді як український – тільки $2 000. Закінчити винахід допомогли спонсори. Зараз розробники шукають меценатів, які б погодились профінансувати подальше виготовлення протезу.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини