В Україні встановили нові карантинні правила в дитсадках, експертка оцінила ефективність

704

Міністерство охорони здоров’я України затвердило нові карантинні правила в дитячих садочках, відповідно до яких дітям мірятимуть температуру лише при вході, а у разі хвороби їх ізолюватимуть в окреме приміщення. А працівники можуть перебувати під час занять у групах без масок.

У коментарі завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Алла Волоха зазначила, що такі правила можуть бути ефективними. За її словами, варто було б подумати і про вакцинацію працівників, – пише OBOZREVATEL.

Правила для дітей

Відповідно до затверджених правил, температуру дітям будуть міряти лише при вході, хоча раніше це треба було робити кожні чотири години. Якщо у дитини є ознаки ГРВІ або температура вище +37,2, то її доведеться ізолювати в окреме приміщення та повідомити про це батьків.

Дітей приймати в садочок та забирати додому батькам дозволено лише на території, не в приміщенні. Якщо буде погана погода, то дозволяється пропускати дорослих в прийомні приміщення або роздягальні. Проведення батьківських зборів офлайн забороняється.

“Більш серйозні заходи запровадити буде складно і, як на мене, не зовсім потрібно. Такі от правила теж можуть працювати ефективно. Якщо батьки будуть дотримуватися маскового режиму і дистанції, то за необхідності можна і влаштовувати збори, не думаю, що це в садочку дуже часто роблять”, – сказала Волоха.

Окрім того, вона вважає за необхідне, щоб працівники були вакциновані, це б зменшило ризики спалаху коронавірусу в колективі.

Дітям мірятимуть температуру при вході у садочок.

Правила для дорослих

Вихователі та інші працівники закладу не повинні приходити на роботу, якщо у них погане самопочуття. При вході їм вимірюватимуть температуру. Маска обов’язкова під час ходьби між приміщеннями, однак її можна знімати під час групових занять. При спілкуванні дорослих один з одним також повинна бути маска.

Окрім того, усім заборонено перебувати у садочку в вуличному взутті, а в дитячих кімнатах доведеться прибрати всі м’які іграшки. Приміщення треба провітрювати протягом 15 хвилин перед відкриттям і робити це періодично протягом дня.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини