В Україні відзначають Поливаний понеділок: історія і традиції свята

4977

Перший понеділок після Великодня в Україні називають Поливаним чи Волочильним. У цей день раніше було прийнято ходити в гості з гостинцями, а хлопцям з світанку поливати дівчат водою.

Традиція існує не тільки в Україні, а Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини, пише zn.ua. Юнаки обливали вподобаних дівчат водою, висловлюючи свою симпатію, – пише Оbozrevatel.

Також поливали перехожих і друзів, купалися в річках і озерах. Вважалося, що вода в цей день несе очищення, позбавляє від хвороб. У деяких регіонах традиція тривала кілька днів. В одні з них обливалися тільки хлопці, а в інші – дівчата.

Існував також звичай, коли незаміжню дівчину виводили у двір, а хлопці повинні були тричі облити їй шию зі словами “Христос воскрес!”. Після дівчина запрошувала юнаків в будинок і вручала кожному крашанки.

У Поливаний понеділок хрещеники ходять в гості до своїх хрещених, приносячи гостинці. Хрещені також повинні віддячити і подарувати подарунки. Традиція ходити в гості стосується не тільки хрещеників, в цей день прийнято обмінюватися писанками та крашанками.

На Поліссі в понеділок було прийнято ходити на кладовища і відвідувати могили покійних рідних. У гості один до одного ходили куми.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини