В Україні продадуть ПриватБанк і Ощадбанк: що чекає клієнтів

3178

В Україні в найближчі кілька років держава продасть левову частку своїх банків. Зокрема, з молотка підуть ПриватБанк і Ощадбанк. Однак клієнтів таке рішення не зачепить.

Відповідна стратегія вже затверджена. А незабаром парламентарії розглянуть законопроєкт, який внесе “Ощад” до Фонду гарантування вкладів фізосіб (це стане одним із перших кроків на шляху до приватизації), – пише OBOZREVATEL.

ПриватБанк. Планують продати після того, як вирішать усі проблеми в судах проти колишніх власників.

Укрексімбанк. Продаж міноритарного (меншого) пакета передбачено протягом п’яти років.

Укргазбанк. Міжнародна фінансова компанія вже отримала можливість отримати 20% банку (кредит, який замість погашення можуть забрати часткою в банку).

Ощадбанк планують продати до 2025 року.

Навіть після продажу фінансові установи, як і всі банки, залишаться під контролем НБУ. Єдине нововведення: “Ощад” більше не буде гарантувати повернення 100% вкладу в разі закриття. Щоправда, банк є системним, і держава не допустить його банкрутства.

Нові власники фінансових установ будуть зацікавлені в розвитку банку і збереженні клієнтської бази. Якщо умови розміщення депозитів і оформлення кредитів і будуть змінюватися, то поступово та без відчутного погіршення умов для простих українців.

Стратегія ПриватБанку

Стратегія Ощадбанку

Продавати банки будуть після того, як закінчиться викликана коронавірусом криза, а ВВП України буде рости щонайменше два квартали поспіль. Таймлайн:

  • угода між Укргазбанком та Міжнародною фінансовою корпорацією (вже зроблено);
  • банки державного сектору розробляють і узгоджують з Мінфіном стратегію і “Дорожню карту” щодо виходу держави з капіталу банку: не пізніше 3 місяців після досягнення стабільного відновлення економіки;
  • банки державного сектору залучають міжнародний інвестиційний банк, визначений наглядовою радою;
  • банки державного сектору починають здійснення заходів щодо продажу частки;
  • держави в банку (відповідно до узгоджених дорожніх карт, але не пізніше кінця 2024-го).
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини