В Україні покращиться погода, спека спаде: синоптик озвучив прогноз до кінця тижня

506

Найближчі дні стануть переломними для погоди в Україні. Період нестерпної спеки зміниться періодом дощів. Вони навряд чи принесуть суттєве полегшення, але трохи пізніше, коли опади припиняться, температурний максимум залишиться позаду. На узбережжях Чорного та Азовського морів штормитиме, а до Карпат увірвуться зливи.

Про це розповів провідний синоптик Українського гідрометцентру Роман Мурмило, – пише OBOZREVATEL .

Період відносного похолодання знову зміниться спекою.

Пройдуть дощі, а спека ненадовго припиниться

Найближчими днями погода в Україні зміниться. До 21 липня в країні пройдуть дощі та грози. Вони вже почалися в окремих регіонах і незабаром накриють усю територію, розповів синоптик. Водночас він попередив, що ці опади фактично не стануть порятунком він сильної спеки.

“На більшій частині території країни ці дощі не несуть прохолоди. Але більш прохолодна погода в нас буде після 21 числа, коли в Україну зайде інша повітряна маса”, – пояснив Мурмило.

Завдяки цій повітряній масі спека спаде на 5-7 градусів. “На заході та півночі похолоднішає швидше, на півдні та сході повільніше в міру проходження атмосферного фронту. 20, 21 і 22 липня це похолодання буде ще в супроводі грозових дощів різної інтенсивності”, – уточнив синоптик.

Орієнтовно з 23 липня дощі припиняться і до 26 липня в Україні встановиться літня, але не дуже спекотна погода: “Буде не вище +30 градусів, може бути +25 … +30, +26 … +31 градус”.

Але вже до кінця місяця в Гідрометцентрі знову не виключають повернення температур вище +30 градусів.

Дощі в Україні не мають нічого спільного зі зливами в Німеччині

Дощі, які йдуть в Україну, ніяк не пов’язані з циклоном, котрий викликав руйнівні зливи в Німеччині та Бельгії, пояснив синоптик.

“Циклону як такого немає, у них своя погода, і нас вона не стосується. Навіть ті катастрофічні дощі, які були в Німеччині, не мають відношення до нас. Зараз над нами малорухоме поле підвищеного тиску”, – розповів Мурмило.

Відпочинок у Карпатах варто відкласти, сказав синоптик.

На Чорному та Азовському морях штормитиме, Карпати заллє зливами

Незважаючи на те, що на узбережжях морів буде зберігатися спекотна погода, ідеальна для літнього відпочинку, і вода буде комфортною для купання – з температурою близько +25 … +27 градусів, – перехідний період, про який сказав синоптик, внесе свої корективи.

“У ці дні, до 22 липня, коли змінюватиметься повітряна маса, буде посилення вітру, буде штормити. В море необхідно заходити з особливою обережністю. Найімовірніше, буде хвилювання на морі”, – попередив він.

Досить небезпечною буде ситуація і в Карпатах. “Там дощова погода, не найкраща для відпочинку. Вже оголошено рівень тривоги у зв’язку зі значними дощами, які продовжуються і продовжуються. Там досить небезпечно перебувати, тому що через опади піднімається рівень води в річках. Крім того, очікується ще одна серія дощів”, – зазначив синоптик.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини