В Україні можуть відновити відключення електрики: експерт назвав конкретні місяці

277

В Україні спостерігається дефіцит потужностей.

Директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко вважає, що в Україні можуть відновити погодинні відключення світла. За його даними статися це може у липні-серпні 2023 року.

Про це він сказав 29 травня в етері телемарафону, – пише ТСН.

Харченко наголосив, що зараз українській енергосистемі бракує потужностей у пікові години, а тому вже у липні-серпні в Україні ймовірно знову відключатимуть електрику.

Експерт ситуацію пояснив тим, що Україні уже доводилось терміново імпортувати електрику з Румунії та Польщі, щоб покрити дефіцит споживання. На думку Харченка, перші, хто стикнеться з відключеннями світла стане бізнес.

“Судячи з усього саме бізнес перший буде обмежений у постачанні електрики і відповідно буде два виходи: імпортувати з Європи або взагалі не працювати. Проте європейська електрика в 2-2,5 рази дорожча ніж в Україні”, – сказав він.

Ракетні удари по енергетичній системі України 

Російські терористи від жовтня 2022 року завдавали масовані ракетні удари по українській енергосистемі. Тоді окупаційна армія хотіла під час сильних морозів залишити українців без електрики та тепла, щоб наша держава капітулювала.

Тоді ж були запровадженні графіки аварійних та погодинних відключень електрики. У 2023 році енергетикам вдалось стабілізувати ситуацію.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини