В Україні є високий ризик поширення поліомієліту – МОЗ

901

Оперативний центр із реагування на надзвичайні ситуації Центру громадського здоров’я попереджає про високі ризики поширення поліомієліту в Україні.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я при МОЗ, передає Еспресо.

“В Україні ж ризик поширення поліомієліту зберігається на високому рівні, насамперед через недостатній (83%) рівень охоплення вакцинацією від цієї недуги”, – йдеться в повідомленні.

За оцінкою Європейської регіональної комісії із сертифікації ліквідації поліомієліту, є ризик передачі інфекції у випадку ввезення дикого поліовірусу або появи деривату вакцинного поліовірусу в 41 країні регіону. Ризик в Україні було віднесено до категорії високих. При цьому найбільш сприйнятливими до інфекції є діти віком до 5 років.

“За таких умов надзвичайно важливо підтримувати високий рівень охоплення щепленнями. Адже це єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя”, – наголосили у ЦГЗ.

Зазначається, для формування колективного імунітету проти поліомієліту потрібно охопити щепленнями більше ніж 95% населення. ЦГЗ повідомляє, що в Україні є ефективні вакцини в достатній кількості, закуплені за кошти державного бюджету.

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, яке спричиняє поліовірус. Хвороба вражає центральну нервову систему, спостерігається виникнення парезів та паралічів. Поліомієліт може закінчуватися смертю хворого.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини