В Україні “другу пенсію” хочуть запровадити на всіх держпідприємствах: кого зобов’яжуть робити відрахування

1123

Міністерство соціальної політики ініціювало запровадження накопичувальних пенсій на всіх держпідприємствах, частка держави у яких становить 50% і більше. З такою пропозицією воно звернулося до Кабміну. У такому разі відрахування на майбутні пенсії працівникам будуть зобов’язані робити самі роботодавці, для робітників “пенсійні вклади” будуть добровільними.

Про це йдеться в листі міністерства, адресованому прем’єр-міністрові Денису Шмигалю і, як стверджує LIGA.net, що є у його розпорядженні. Запровадження накопичувальних пенсій на держпідприємствах планується здійснити в рамках реформи системи корпоративного управління”, – зазначає видання, – пише Оbozrevatel.

Якщо пропозиція Мінекономіки буде підтримана, держпідприємства зобов’яжуть забезпечувати не менш ніж 50% своїх працівників відрахуваннями у 2% від їхніх зарплат до недержавних пенсійних фондів. Для цього вони повинні будуть включити ці витрати до своїх фінансових планів вже на 2023 рік.

Таким чином міністерство очікує домогтися забезпечення працівників держпідприємств додатковим джерелом доходу при виході на пенсію. Крім того, там впевнені, що ініціатива, серед іншого, сприятиме розвитку накопичувального пенсійного забезпечення загалом.

Працівників хочуть не змушувати, а мотивувати робити відрахування

В Україні запропонували відмовитись від обов’язкової сплати внесків на “другу пенсію”. Але таке послаблення може зачепити лише фізосіб – роботодавці, як і планувалося, будуть зобов’язані платити 1% від зарплати працівників.

Самих працівників хочуть не змушувати, а мотивувати робити відрахування. Передбачається, що в перший рік впровадження системи модель працюватиме так:

  • обов’язкові внески у розмірі 1% від зарплати працівника сплачує роботодавець (за рахунок зниження ЄСВ);
  • усі застраховані особи зі своєї зарплати (або іншого доходу) за умовчанням також сплачують 1%, але можуть від цього відмовитись;
  • на рахунки тих, хто не відмовився від добровільної сплати внесків, держава перераховуватиме додаткові внески плюс ще 1%.

У результаті всі застраховані українці матимуть змогу отримувати не лише звичайну (солідарну), а й другу (накопичувальну) пенсію. Щоправда, розміри такої сильно відрізнятимуться. По-перше, залежно від зарплати, а по-друге, – від відсотка внеску.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини