В Одесі готують до пляжного сезону: водолази зачищають дно з унікальним для України обладнанням

799

Якщо територія водойми велика, до справи залучають німецького міні-катамарана.

В Одесі перед відкриттям купального сезону дайвери-надзвичайники проводять посилені тренування та показали роботу своїх нових високоінтелектуальних помічників. Дрони морські та річкові стали на службу ДСНС, а сучасне американське устаткування допомагає водолазам опановувати нові глибини, йдеться в ТСН.

Вода нагрілася вже до плюс 17, а отже у водолазів більшає роботи, бо ж попереду курортний сезон. “Почали звертатися люди із Сергіївки відкривається три пляжі  і Одеса один пляж, повинні водолази перевірити дно на предмети скло, каміння, що може водолаз підняти своїми руками, ми підіймемо”, – розповідає начальник водолазно-рятувальної частини ГУ ДСНС в Одеській області Микола Каськов.

А що не зможуть власноруч підняти, допоможе робот. “Цей дрон призначений для виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів,  допомагає у пошуку безпосередньо і це власне безпека всього підрозділу і відділень підводного розмінування”, – показують рятувальники.

Якщо територія водойми велика, до справи залучають німецького міні-катамарана. Він сканує дно з поверхні води і може знайти навіть невеличкий предмет. “Ми кидали під воду шини, навіть звичайну пательню, її теж видно. Першочергово ми можемо пройти дроном, а потім, коли знаходимо те, що нам потрібно, ми вже запускаємо водолаза”, – розповідають фахівці.

Робот-малюк хоч і технологічно складна техніка, але керувати ним може навіть дитина.

Однак якщо сталася трагедія і хтось потонув, без допомоги людей роботи не впораються. Водолази отримали сучасне американське устаткування для складних глибинних спусків, воно нині є лише в Одесі. “Взагалі, це спорядження створене для більш таких важких робіт, ніж для пошуку тіл, але ми його використовуємо в різних ситуація. Цей шолом призначений на глибини до 300 метрів, скло броньоване у нього і можна спокійно в ньому йти”, – пояснюють водолази.

Щоб закріпити кваліфікацію цим водолазам потрібно не менше 270 годин занурень за рік. Вони воліли б, аби пошукові та рятувальні операції були лише під час  тренувань.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини