Міністерка охорони здоров’я Уляна Супрун зворушливо привітала всіх матерів з їх днем:
“Вітаю всіх з Днем матері ❤️
Цей день не лише про вдячність та любов до всіх мам, але й про щиру турботу про них. Надзвичайно важливо будувати дружній простір для мам, адже часто він взагалі не враховує їхніх інтересів.
Життя з маленькими дітьми вимагає певні корективи в просторі. Йдеться, до прикладу, про інклюзивність, безпеку, чисте довкілля (якість повітря і води) та відкритість і дружність навколо. Зокрема, можливість для грудного годування та гігієни, що дуже важливо для здоров’я малюка. https://uni.cf/2YmkR39. І можливість робити це не лише вдома, а й в місцях поза ним, де виникатиме потреба.
Міста по всьому світу втілюють ініціативи, спрямовані на формування дружнього середовища для батьків і дітей. https://bit.ly/2LN4GKC. Навіть невеликі зміни, що роблять простір для дітей і мам більш дружнім, безпечним та доступним, значно полегшують життя молодих батьків.
Що характеризує такий простір:
🔸Зелені простори, їх достатня кількість, якість та безпека.
🔸Ігрові майданчики (дитячі, спортивні, придатні для ігор простори) — наявність, захищеність від зовнішнього оточення (машин, перехожих, захист від сонця, доступність).
🔸Транспортування — наявність відділених тротуарів, велосипедних доріжок, зниження бровок, щоб можна було проїхати з візком, уповільнення руху транспорту поблизу дитячих закладів, ліфти та пандуси.
МОЗ України часто звертає увагу на інклюзивність та безпеку простору для мам в медзакладах. Зокрема, стосовно заборони заїжджати до закладів з дитячими візками. Така заборона — цілковите безглуздя. Саме з медичних закладів починається доступний та інклюзивний простір, де про пацієнта піклуються та допомагають.
Це стосується не лише охорони здоров’я. Дружній, безпечний та інклюзивний простір для мам з дітками потрібен всюди. Крім того, що якість публічних просторів критично важлива для фізичного, соціального та когнітивного розвитку маленьких дітей, це значно полегшує життя матусям.
Водночас є багато молодих мам з маленькими дітьми і візками, а бувають вже старші мами, часто з обмеженою мобільністю, яким важко пересуватися недружнім містом. Усі вони потребують доступного і безпечного простору з врахуванням їхніх потреб.
Це важливо взяти до уваги управлінцям міст, об’єднаних територіальних громад та людям, що втілюють зміни. Щоби дійсно проявляти любов до мам, маємо враховувати їхні інтереси та робити життя більш якісним і приємним.
Не забудьте обійняти своїх мам сьогодні. Вони — найдорожче, що є в нас, бережімо їх!”
Алла Гунченко для Україна Неймовірна
Редакція може не поділяти думку авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.