Україну розжарить до 40 градусів і більше: кліматологиня зробила тривожний прогноз

2263

До середини поточного століття температура на території України може піднятися до понад 40 градусів.

В Україну повертається спека | Новини Дивись.info

Такий прогноз зробила в інтерв’ю “Укрінформу” кліматологиня Світлана Краківська. За її словами, якщо українці нічого не змінять у своїй екологічній поведінці, то не виключено, що до середини цього століття на півночі України відбудеться підвищення температури на 3 градуси, а на кінець століття – на 5-6 градусів. А це означає середню температуру понад 40 градусів по всій території України.

“Коли ми говоримо про якісь історичні зміни клімату, про ту ж Гренландію, то маємо на увазі процеси, які відбувалися протягом тисяч років. Ті ж процеси, які ми бачимо зараз, вони відбуваються за десятки років, протягом життя однієї людини. Такої швидкості раніше просто не було”, – зазначила експертка.

Вона додала, що водночас кількість опадів у південній Україні зменшиться, що призведе до опустелювання цієї частини території.

“Уже зараз в Україні спостерігається відразу кілька видів засух. У нас є атмосферна посуха, ґрунтова, гідрологічна, коли пересихають водойми. І ось зараз вже говорять про геологічну посуху, коли вологи не вистачає у верхніх горизонтах ґрунтів. Тобто зникає вода в колодязях”, – підкреслила географиня-метеорологиня Віра Балабух.

Як повідомляв OBOZREVATEL, за словами Світлани Краківської, внаслідок глобального потепління до кінця століття всьому живому на Землі може загрожувати страшна спека, цілі країни перетворяться на випалену пустелю.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини