Українців залякують штрафами: омбудсмен розказав про нові пункти закону про мову

893

В Україні простір засмічений інформаційними фейками. І те, чим залякують громадян України, зокрема інформацією про штрафи за порушення мовного законодавства, – це все інформаційний вірус.

Про це сказав Уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь, передає ІА Вголос .

“З цим вірусом потрібно боротися шляхом інформаційної гігієни. Насправді мовний закон ухвалений та вступив у дію 16 липня 2019 року. А це означає, що майже два роки частина норм закону вже імплементовані. Працюють такі статті цього закону, як-от: 22 – про державну мову в сфері науки, 31 – про мову в технічній документації, 33 – про державну мову в сфері охорони здоров’я, 36 – у сфері транспорту, 37 – у сфері ділового спілкування, звітності громадських організацій та політичних партій.

З 1 вересня 2020 року працює норма закону, відповідно до якої російськомовні школи перешли на українську мову викладання. А це – понад 200 тисяч здобувачів освіти, чиї права на освіту українською поновлено. З 16 січня 2021 року імплементується ще одна із норм закону і вона стосується сфери обслуговування. Це – 30 стаття, яка означає, що персонал повинен надавати інформацію та послуги державною мовою. Якщо клієнт попросить спілкуватись із ним іншою мовою, і це буде зручно персоналу, то це не вважається порушенням”, – пояснив Уповноважений.

Що відомо про мовний закон:

  • Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року.
  • З 16 січня набуває чинності ще один пункт закону про статус української мови, у якому йдеться про те, що відтепер усі заклади повинні обслуговувати клієнтів винятково державною мовою. У разі відмови – їх штрафуватиме Уповноважений із захисту державної мови.
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини