Українців не пускають в Європу: головні причини

1912
==

Майже за рік, що минув з моменту введення безвізового режиму між Україною і ЄС, в Європу з’їздили майже17,6 млн осіб, з яких 4,2 млн скористалися біометричними паспортами.

Однак приблизно 37 тис. з них отримали відмову в праві в’їзду. Це на 34% більше, ніж було в 2016 році, тобто до введення безвізу, пише UBR.ua .

“Поки, на відміну від Грузії, Україні не загрожує позбавлення безвізового режиму, так як ці цифри не є критичними”, – розповіла аналітик, заступник директора ГО “Європа без бар’єрів” Катерина Кульчицька.

Однак, за її словами, все може змінитися, якщо хоча б один з ключових критеріїв перейде в червону зону. Наприклад, вдвічі за два місяці виросте кількість виявлених нелегалів, відмов у в’їзді або число злочинів, скоєних українцями на території країн ЄС.

Поки найпоширеніше порушення візового режиму українцями – нелегальне перебування на території країн ЄС і несвоєчасне повернення додому. За словами Кульчицької, за минулий рік органи ЄС зафіксували 32,6 тис. українців зі статусом так званих “неврегульованих мігрантів”.

“Добре, що з них більше 29 тис. осіб повернулися в Україну добровільно. Це певним чином заспокоїло європейців”, – розповіла Кульчицька.

Втім, як виявилося, далеко не всі українці досі знають про нові правила, свідченням чого є статистика відмов. За даними ГО “Європа без бар’єрів”, найпоширенішою причиною для відмови в 2017 році стала відсутність документів, що підтверджують мету поїздки. Ця причина значиться приблизно в половині всіх випадків не пропуску через кордон (16,5 тис. епізодів). Йдеться про відсутність бронювання номера в готелі, зворотного квитка, запрошення від родичів і т.п.

На другому місці – відсутність діючої візи або дозволу на тимчасове або постійне проживання. Випадків, коли українці намагалися перетнути кордон з простроченими візами або дозволами, приблизно 8 тис.

Третя причина – відсутність достатнього фінансового забезпечення, необхідного для перебування в тій чи іншій країні Європи. Українці, яким відмовили з цієї причини, не змогли довести прикордонникам, що у них ці гроші є.

На четвертому місці – порушення термінів відвідування ЄС в попередні роки. Нагадаємо, українці можуть перебувати на території Європи сумарно не більше 90 днів протягом півроку при наявності біометрії або шенгенської візи. 2 203 людини не отримали дозвіл у 2017 році через те, що вони перевищили ці терміни.

Джерело: ВСВІТІ

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини