Українцям примусово змінюють тариф на газ: хто заплатить по 16,5 грн за кубометр у жовтні

1237

Деяким українцям, незважаючи на річні тарифи на газ, доведеться в жовтні платити за “куб” понад 16 грн замість фіксованих у більшості газзбутів 8 грн. Йдеться про тих, кого перевели до постачальника “останньої надії”. Роблять це, до речі, без відома споживача – як тільки колишній постачальник відмовляється виконувати свої зобов’язання.

Постачальником “останньої надії” в Україні є “Нафтогаз”. І якщо в річному тарифі в цій компанії ціна палива встановлена на рівні 7,96 грн, то для “кинутих” своїми постачальниками клієнтів вона куди вища. З жовтня вони заплатять по 16,56 грн/куб. м, говориться на сайті “Нафтогазу”. Це на 38% більше, ніж у вересні (12 грн/куб. м), адже ціна газу в тарифі прив’язана до біржової вартості палива, – пише Оbozrevatel.

Ціна в тарифі постачальника "останньої надії" виросла

Клієнти дізнаються про те, що їх перевели на новий тариф, коли їм телефонують з вимогою погасити борг. Згідно із законом, попереджати споживача про переведення повинен той постачальник, який припинив постачати газ. Але газзбути часто цього не роблять і навіть не публікують інформацію на своїх сайтах.

Крім того, “Нафтогаз” може бути постачальником “останньої надії” щонайбільше 60 днів. Якщо протягом цього терміну споживач не знайшов нового постачальника, йому просто від’єднають газ. Водночас споживачі можуть подати заявку і стати комерційним клієнтом “Нафтогазу”.

Щоб не перейти на високі тарифи, потрібно постійно стежити за ситуацією у свого постачальника. Також краще перевірити, уклав він контракт із “Нафтогазом”, щоб отримувати від нього газ за низькими тарифами, адже ринкова ціна на Українській енергетичній біржі (УЕБ) перевищила 35 грн за кубометр.

Ціни на газ злітають

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини