Українцям перерахували доставку газу: чому деякі заплатять майже у 8 разів більше

449

В Україні різниця у тарифах на доставку газу відрізняється у рази. У той час як одна сім’я має щомісячно платити 100 грн, інша, споживаючи ту ж кількість газу, заплатить близько 770 грн.

Так, тариф для киян становить лише 38 копійок за куб, тоді як у Вінницькій області (“Газпостачсервіс”) ціна сягає 2,95 грн за кубометр, – пише OBOZREVATEL.

Про це йдеться в аналізі цін, опублікованому виданням “Газправда”. Зазначимо, вартість доставки газу однакова незалежно від обсягів споживання. Тобто навіть якщо ви не користувалися газом у січні, у лютому вам прийде платіжка. Сума у платіжки вважається виходячи з обсягів споживання за минулий газовий рік (з жовтня до жовтня) та тарифу вашого облгазу.

І ось різниця у цих тарифах може сягати 7,7 разів. Чим більше споживачів блакитного палива, тим менша вартість доставки для кожної окремої родини. Саме тому у Києві один із найнижчих тарифів на доставку газу. У Вінниці за кожен кубометр доводиться платити 2,11 грн (окремо за газ як товар і ще 2,11 грн – за доставку). У Дніпрі ціна складає 1,51 грн., Запоріжжя – 1,1 грн.

Нагадаємо, в Україні з 1 січня перерахували розмір плати за доставку газу. Тариф не змінився, однак у платіжках враховуватимуть нові обсяги споживання. Щомісяця протягом місяця буде визначено однакову суму, яку потрібно платити незалежно від того, користувалися ви газом чи ні.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини